Prosze o interpretację wyników

napisał/a: kasia0071 2016-08-29 12:18
Witam,

Odebrałam wyniki TSH, ale nic nie jest opisane więc nie mam pojęcia jak mam je zinterpretować. Na kierunku inżynierii gdybym zrobiła nieopisany wykres to bym wyleciała za drzwi a tutaj badania za które płacę i przed i po jestem tak samo w kropce. Wiek 37 jeśli to ważne.

To jest wszystko co na kartce z wynikami mam:

TSH (ICD-9: L69) 3,250 uIU/ml 0,27 4,20 N.

Domyślam się, że N znaczy w normie, ale to tylko domysły.

Dziękuję! :)
djfafa
napisał/a: djfafa 2016-08-29 14:01
TSH masz na granicy normy.
Masz jakieś objawy ze strony tarczycy?
napisał/a: kasia0071 2016-08-29 14:16
Nie wiem jakie objawy ze strony tarczycy mogą występować i na co zwrócić uwagę. Natomiast czytając objawy niedoczynności tarczycy to mogę się podpisać pod: tyję, gubię włosy, jestem ospała, trudność z koncentracją i sucha skóra, ale to nic nowego, taki mam typ skóry. Mama ma jakieś guzki na tarczycy, ale podobno to nic groźnego. Nie sądze żeby było to dziedziczne bo obie babcie były zdrowe jak koń, może to przez Czarnobyl.
Na jakiej granicy jestem niedoczynności czy nadczynności?

Dziękuję djfafa!
djfafa
napisał/a: djfafa 2016-08-30 11:18
Jak już to niedoczynność, ale na podstawie samego jednego wyniku trudno rokować. Za 6-12 tygodni powtórz komplet badań tarczycowych czyli TSH, fT3, fT4 i dobrze zrobić przeciwciała Anty TPO i Anty TG i wtedy mamy pełny obraz tarczycy.

Skoro miałaś USG tarczycy masz jego opis?
napisał/a: kasia0071 2016-08-30 17:28
Dzięki djfafa!

USG tarczycy robiła moja mama nie ja i to u niej zostało stwierdzone w tym roku, że ma jakieś guzki, ale nie mam tych wyników przy sobie. Natomiast rok temu też miała robione USG i nic nie wykryto, taki był opis: Tarczyca położona prawidłowo, oba płaty tarczycy niepowiększone, o prawidłowej echostrukturze, bez zmian ogniskowych. Cieśń prawidłowa, okoliczne węzły chłonne niepowiększone.

Czy te guzki mogą być zwiastunem czegoś groźnego? Lekarz na razie uspokaja.
djfafa
napisał/a: djfafa 2016-08-31 08:44
Guzki na tarczycy ma niemal każdy. Groźne są nieliczne, ale to można stwierdzić widząc opis ;)
napisał/a: kasia0071 2016-08-31 09:25
djfafa na wasz team i pomoc zawsze można liczyć. Szczere dzięki i miłego dnia! :)