Proszę o interpretacje wyników TK zatok

napisał/a: Maciej19891215 2014-06-26 14:13
Komórki czołowe sitowia obustronnie. Pneumatyzacja obu małżowin nosa środkowych. Zgróbienia (2-4mm) śluzówek zaczynające sie w lejkach czołowych, dalej zajmujące większość sitowia i zatokę klinową, wydrążone części małżowin nosa środkowych zatoki szczękowe (tu grubość śluzówki do 8mm) Kompleksy U-P niedrożne.

Moje pytanie odnośnie Kompleksy u-p niedrożne.

Gdzieś wyczytałem ze komórki sitowia tylnego mogą obejmować zatokę klinową od góry i boku. Wówczas komórki te zwane komórkami Onodiego, mogą otaczać również częściowo lub całkowicie nerw wzrokowy. Powszechnie używany w piśmiennictwie termin kompleks ujściowo-przewodowy (ostiomeatal complex) obejmuje przestrzeń przewodu nosowego środkowego oraz przylegające do niego struktury i przestrzenie anatomiczne bocznej ściany nosa.

Na prawym jak i lewym oku mam astygmatyzm ale tylko na prawe oko widzę dwa obrazy. Raz jest to mnie widoczne raz bardzo mocno. Czy od mojej choroby zatok widzę rozdwojony obraz na prawym oku???
napisał/a: Peter 2014-06-26 15:20
Ten stan wymaga konsultacji laryngologicznej. Prawdą jest, że stany zapalne zatok mogą prowadzić do problemów z widzeniem.
napisał/a: Maciej19891215 2014-06-26 15:32
Dziękuje za odpowiedź, Czy według Pana stan moich zatok jest kiepski?? Co wynika z tego opisu tk??
napisał/a: radek07 2014-06-26 16:43
Czy twój problem jest skupiony tylko na oczach czy również na zatokach i jamie nosowej; masz jakieś konkretne objawy odnośnie nosa i zatok czy tylko problem z oczami?
Kiedy zaczął się problem i w jakich okolicznościach?
Ilu widziałeś lekarzy i kto dał skierowanie na tomografię?
napisał/a: Maciej19891215 2014-06-26 17:52
Moich objawow jest kilka... z nosem mam problemy. Ciagle jest zatkany choc niz niege nie leci. A jak juz cos leci to przezroczysta wydzielina. Mam bardzo czesto problemy z gardlem. Dziwne zawroty glowy. Uciski z przodu twarzy w oczach gdzies z tylu u gory. Uciski w tylnej czesci glowy. Tak jak bym tracil przytomnosc choc wszystko jest ok. Jak mam te uciski to czuje sie otepiony. One wystepuja zadko ale jednak. Do tego skoki cisnienia i uczucie ze zaraz wybuchne. Glowa boli mnie bardzo zadko. Kilka razy w zyciu. Ale te uciski sa czeste. Wszystko zaczelo sie bo takim mega pijanstwie... ogolnie po piciu alkoholu. Obudzilem sie z uczuciem ciezkosci w brzuchu i zawrotami glowy i cisnieniem ok 180/ 100. Od tamtego czasu.nawet jak nie pije nieraz mam te uciski. Podwojnie na oko widze ciagle nieraz mniej nieraz mocniej i dziwne jest to ze to sie zmienia. Nieraz widze 2 obrazy nieraz 6 jak przy stozku rogowki. Nie mam pojecia co mi jest. Lekarze stwierdzili nierwice. Ale to nie jest nerwica. Aha no i bole po lewej stronie w klatce. Serce i gdzies tam w srodku. Do tego boli nieraz kark i coraz czesciej lewa reka.
napisał/a: Maciej19891215 2014-06-26 17:58
Lekarzy bylo juz kilku. Duzo badan. Np. Bolerioza. Kilka razy pogotowie i oddzial ratunkowy. Glownie zawroty glowy i cisnienie krwi. Robilem holtera rr i wyszedl ok. Na ogol mam normalne cisnienie tetnicze... nieraz tylko skacze. Raz na pogotowiu mialem 210/110... masakra... skierowanie dal chyba otolaryngolog?
napisał/a: radek07 2014-06-26 18:01
Robiłeś wymaz z nosa? Robiłeś testy alergiczne?
Masz wynik tomografii na płycie?
napisał/a: Maciej19891215 2014-06-26 18:45
Wyniki posiadam na plycie. Testow ani wymazu nie robilem.... jesli chcesz.moge.przeslac. tylko wyniki maja ok300 mb.
napisał/a: radek07 2014-06-26 18:49
Jak możesz to wrzuć wynik na jakiś serwer i podaj linka.
napisał/a: Maciej19891215 2014-06-29 23:37
Witam ponownie.
Oto link to pobrania pliku:
http://przeklej.org/file/au4C8L/Wyniki.Badania.zatok.TK.rar

Czy w prześwietleniu występują tylko choroby zatok czy tez jakieś guzy w mózgu albo coś podobnego??
Wydaje mi się ze należny się skopić na nerwach wzrokowych które są dokładnie widocznie.
Janic nie widzę w tym prześwietleniu.. Po prostu nie mam pojęcia co tam widać...
Proszę o pomoc.
Z góry dziękuje.
napisał/a: radek07 2014-06-30 11:06
Czy ktoś badał twoją jamę nosową i zatoki endoskopem?
Byłeś z wynikiem u neurologa?
Używałeś lub używasz Otrivinu?
Pracujesz lub pracowałeś? Jeśli tak to gdzie? Nie wdychałeś tam jakichś substancji chemicznych?
Palisz cokolwiek?
napisał/a: Maciej19891215 2014-06-30 13:23
U neurologa nie bylem... troche czasu bedzie zanim sie dostane. Nikt nie badal mnie endoskopem. Pracuje w galerii w inowroclawiu. Ogolni pracuje jako serwisant gsm. Jedyne co nieraz wdycham to opary od topnika z cyny.