Prosze o interpretacje wynikow EEG

napisał/a: Leto 2007-10-31 19:18
W najblizszym czasie nie mam mozliwosci udaania sie do lekarza wiec prosze o opinie , bo ja za bardzo nie ogarniam o co tu chodzi:) mialem atak epilepsji powypadkowy chyba


Opis Badania:

Rytm alfa o czestotliwosci ok 9,5-10 Hz i amplitudzie do ok 40-50 uV symetryczny, regularny z domieszka fal szybkich, niskonapieciowych beta.
R.Z obecna.

W obu okolicach ciemieniowo-skroniowych widoczne sa rozsiane, polimorficzne fale theta o czestotliwosci 6-7 Hz o amplitudzie tla.
F.S. prowokuje pojawienie sie grup uogolnionych, synchronicznych fal wolnych delta i theta o zaostrzonych wierzcholkach i wysokiej amplitudzie. W czasie H.W. wystepuja grupy i serie uogolnionych fal wolnych, ostrowierzcholkowych o amplirudzie do ok 200-250 uV.

Orzeczenie:
Zapis nieprawdidlowy

F.S. prowokuje pojawienie sie grup uogolnionych fal wolnych delta i theta o zaostrzonych wierzcholkach i wyzszej od tla amplitudzie.
W czasie H.W wielokrotnie wystepuja grupy uogolnionych fal wolnych, ostrowierzcholkowych o amplitudzie do ok 200 -250 uV

[ Dodano: 2007-11-02, 11:01 ]
nikt sie nie zna na tym ? : (
napisał/a: Leto 2008-06-11 00:09
moglby ktos pomoc ? juz dawno pisalem ten post , ale nikt nie odpowiedzial : (
napisał/a: m1973 2008-06-11 09:19
Witam
Sporo czasu minęło miedzy Twoimi wpisami .To znaczy ,ze jeszcze nie byłaś (łeś)u lekarza.Wiem ,ze terminy bywają odległe wiec trzeba sie uzbroić w cierpliwość i czekać .Ten opis w powinien zobaczyć neurolog i to on najlepiej odpowie na wszystkie Twoje pytania .Z mojej strony mogę Ci powiedzieć tyle ,ze jeśli wynik jest nieprawidłowy to znaczy ,ze coś sie dzieje.
Powodzenia i pozdrawiam
napisał/a: Leto 2008-06-11 15:35
no tak , do takiego wsnisku tez sam doszedlem ; ] , ale cieszylbym sie gdyby ktos odpoweidzial , choc przegladnelem pare postow na forum i chyba nikt nigdy nie odpisal na badanie eeg czegos konkretnego , bywa musze czekac ;/