Proszę o interpretacje rezonansu 3 lata po wypadku

napisał/a: poradypytania 2015-04-12 08:49
Badanie MR głowy wykonano w sekwencjach echa spinowego i gradientowego przed i po dożylnym podaniu środka kontrastowego.Badanie porównawcze z badaniem z dnia 07.02.2014r.
W obrębie płata czołowego oraz ciemieniowego po stronie prawej przysierpowo widoczna jest nieregularna podłużna jama malacyjna po krwawieniu śródmózgowym o maksymalnych wymiarach 75x16x15mm. W świetle jamy malacyjnej typowe sygnały płynowe. Na granicy loży złogi hemosyderyny. W obrębie trzonu ciała modzelatowego widoczny jest obszar zmian malacyjnych o wymiarach 5x4x2,5mm. W obrębie jąder podkorowych widoczne poszerzenia przestrzeni płynowych okołonaczyniowych. Obraz zmian stabilny.
W porównaniu do badania poprzedniego progresji uległy zmiany zanikowe trzonu ciała modzelatowego z silniej zaznaczonymi zmianami leukodegeneracyjnymi.
Zmiany obrzękowe błony śluzowej zatoki czołowej,sitowia i zatoki klinowej po stronie lewej. Innych istotnych odchyleń od normy nie stwierdzam.
Neurolog twierdzi,że jestem zdrowym człowiekiem,a jednak ja nie czuję się dobrze:mam ciągły ból głowy,szumy uszne,lekkie braki równowagi
Pozdrawiam serdecznie i dziękuję za każdą odpowiedź,sugestie