Proszę o interpretacje badania EKG

napisał/a: MsKatriss 2015-07-14 11:00
Witam!
Jestem kobietą, mam 25 lat. Proszę o interpretacje badania EKG, brak opisu.
Poniżej w drugim komentarzu/poście znajduję się dalszy ciąg zapisu z badania.

Z góry serdecznie dziękuję za każdą pomoc w interpretacji badania. ;)

Pozdrawiam ciepło!
MsKatriss
napisał/a: MsKatriss 2015-07-14 11:06
Ciąg dalszy zapisu badania EKG.
napisał/a: Vattier 2015-07-14 11:13
Z jakiego powodu było robione EKG? Chorujesz na coś przewlekle? Przyjmujesz na stałe jakieś leki?
napisał/a: MsKatriss 2015-07-14 11:59
EKG zleciła mi lekarz rodzinna, bo skarżyłam się na powracające bóle serca, momentami szybkie bicie serca oraz palpitacje (momentami mocne uderzenia serca)...
problemy z ciśnieniem: ostatnio wyszło mi 140/80.

Nie przyjmuję żadnych leków.

W tym roku został zdiagnozowany u mnie problem z tarczycą (niedoczynność): początkowe TSH 5.120.
napisał/a: Vattier 2015-07-14 12:31
Nie mogę powiększyć zdjęć, więc takie malutkie EKG jest trudne do oceny. Raczej nie widzę żadnych istotnych odchyleń - rytm zatokowy miarowy o częstości ~70/min. Oś serca normogram. Odstęp PR - na granicy normy (fala delta w II? Raczej nie, ale do weryfikacji). QRS prawidłowe. Obniżone ST w V3, V4, V5? Trudno ocenić na takim powiększeniu i bez linijki - do weryfikacji, ale raczej nie jest to nic niepokojącego. Bez cech przerostu przedsionków i komór. Bez cech przebytego zawału.

Ciśnienie do weryfikacji, najlepiej w codziennych pomiarach domowych (o tej samej porze, rano i wieczorem) przez tydzień.

Kołatania mogą być wynikiem choroby tarczycy. Holter ewentualnie do rozważenia.
napisał/a: MsKatriss 2015-07-14 13:35
Rozumiem... dziękuję ślicznie za interpretację.. ;)) oczywiście pokażę jeszcze wynik rodzinnej... ale EKG ma to do siebie niestety, że ok, 1 minutowy pomiar nie wyłapie dokładnie nieprawidłowości... ale, na szczęście z Twojej obserwacji, żadnych poważniejszych zmian nie ma i bardzo się cieszę... a występujące czasem bóle i kołatania, pewnie są skutkiem niedoczynności...
A co do holtera, to dostałam skierowanie na jego założenie... ;)

Dziękuję pięknie jeszcze raz za pomoc!

Pozdrawiam serdecznie!
Katarzyna
napisał/a: Andrzej1968 2015-07-27 10:31
Witam serdecznie na forum !
Bardzo proszę o interpretację EKG mojej żony.
Była w piątek u lekarza z powodu bólu głowy a z racji, że mamy ciśnienimierz, mierzyła sobie od około tygodnia ciśnienie.
Ciśnienie wynosiło około 150/160 na 90/100.
Lekarz (na zastępstwie za rodzinnego) zrobił też EKG, przepisał leki: Noliprel i Beto 25 ZK i kazał zgłosić się za 2 tygodnie do rodzinnego lekarza aby zlecił dodatkowe badania.
Bardzo zaniepokojony jestem zapisem na EKG: znaczne przeciążenie lewego przedsionka.
Co to jest, jaka tego przyczyna i przede wszystkim czy jest to groźne ?
Bardzo proszę o informacje.
Pozdrawiam serdecznie
Andrzej