Proszę o diagnozę, wysoka gorączka, ból migdałów i gardła

napisał/a: Arek87 2008-12-08 21:13
Witam, może najpierw opisze objawy które pojawiły się 4 dni temu i nie zmieniają się do tej pory.
-wysoka gorączka 38.4-38.7,
-ból w okolicach migdałów i węzłów chłonnych
-bóle kości i stawów
-zbierająca się flegma w przełyku
-zaczerwienione gardło
-opuchlizna w jamie ustnej, a dokładniej na podniebieniu, dziąsłach i wargach widać białe ropne kropki, które podczas jedzenia strasznie bolą
-ogólne osłabienie organizmu i brak apetytu

Wczoraj byłem u lekarza 24/h i przepisał mi antybiotyk DUOMOX 1000, oraz dał zastrzyk na gorączkę z paracetamolu bodajże. Antybiotyk biorę od wczoraj co 12 godzin wiec wybrałem dopiero 2 tabletki, poza antybiotykiem biorę jeszcze paracetamol w tabletkach, witaminę C i tantum verde w pastylkach . Lecz nie jestem przekonany do tego antybiotyku dlatego też pisze na tym forum może ktoś rozmyje moje wątpliwości i mniej więcej zdiagnozuje co mi dolega, bo lekarz niestety tego mi nie powiedział.

Pozdrawiam i z góry dziękuje za odpowiedz!
napisał/a: dimedicus 2008-12-08 22:41
Infekcyjne zapalenie górnych dróg oddechowych.Antybiotyk nie działa od razu,działanie można odczuć po ok.2-3 dniach.Proszę nie przerywać i wybrać do końca.Powodzenia
napisał/a: sitak23 2008-12-08 23:06
moin zdaniem dobry antybiotyk ,tu narazie nie trzeba diagnozy , to jest infekcja , podejrzewam ze po 5 dniach brania antybiotyku bedzie znaczna poprawa , brac antybiotyk do konca tak jak zaleca lekarz
pozdrawiam
napisał/a: irena25 2009-01-29 19:32
Witam
Mam te same objawy.

Zaczelo sie to pare lat temu!!!
Przypisano mi Duomox na bakterje w zeladku..Po 1 dniu zaczela sie goraczka 38,5 w dzien i do 39.5 w nocy!!!
Przerwalem brac ten antybiotyk.
W tym roku znowu przypisano mi Duomox
Metronidazol
Controloc.
Na 2j dzien ZNOWU zaczela sie goraczka!!!
Zdecydowalem brac do konca (tzn.10dni), bo tak lekarz powiedzial ze to nie ma nic wspolnego z goraczka.I zeby nie przerywac w zadnym wypadku!!!
Po 6 dniach przyjmowania DUOMOKSU goraczka nie ustepuje!!!
W dzein 38,5 w nocy do 39,5 !!!Paracetamol wcale nie pomagal, Pyralginum w tabletkach jest przeciwskazany na zoladek.
Piralginum w czopkach pomaga na 2-3 god (goraczka zmniejsza sie do 37,9)!
Po 6 dniach po wizycie internisty okazalo sie ze mam ROPNE ZAPALENIE GARDLA.
Co przy przyjmowaniu Duomoxu NIEMOZLIWE-tak twierdza lekarze!
Zmieniono mi antybiotyk Duomox na Lekoklar + AscoRutiCal +Sebidin plus+Metronidazol i Controlak (zostawiono).
Biore ten antybiotyk 4 razy co 12 godzin.To znaczy 2 dni.
Goraczka nie ustepuje.
Co prawda czopek Piralginy brany ostatni raz o 1.00 w nocy obnizyl goraczke do 37.0!Na 4 godziny!
To czy mam to rozumiec ze LEKOKLAR mi pomaga????
Bo juz nie mam sily walczyc z ta goraczka!
(Dzwonilem na pogotowie-to przy takiej temperaturze nie przyjezdzaja.
W ABC medic odmuwiono wizyty - poniewaz stwierdzono,ze internista,ktory juz mnie badal,zna juz sytuacje-i "prosze zwracac sie do niego, a nie zawracac glowy kolejnym lekarzom")

Bardzo prosze o rade!O podpowiedz!
Czy mam jeszcze czakac dzien - dwa na dzialanie nowego antybiotyku?Czy mam zwracac sie do szpitala?

I czy mial przwo mi odmowic w wizycie lekarz z ABW medik(jezeli mam ubiezpieczenie zdrozotne aktualne)

Dziekuje!
napisał/a: Ania941 2012-03-24 10:08
Dzien dobry. Ja mam podobne objawy wysoka gorączka ktora dochodzi do 39.5 zeby ją zbic biorę pyralginę.. (niektórych leków nie moge brac poniewaz mam problemy z trzustka) lekarka przepisala mi amoksiklav biore dzis juz 5 dzien go i nic się nie polepszyło. Mam też powiększone migdały. Lekarz mi powiedzial że to angina ropna.. ale jak zazwyczaj miałam to gorączka schodzila po 2 dniach a mnie trzyma juz tydzien.. Co to może byc?