Proszę o diagnozę - ból od środka policzka. [FOTO]

napisał/a: DamianScotland 2014-03-10 11:40
Witam Serdecznie.

To bardzo pilne, mieszkam w Szkocji lecz dopiero na poniedzialek nastepny tydzien maja dostepne terminy do lekarza, a ja nie wiem czy to przypadek pilny z mojej strony by latac z tym na pogotowie i niepotrzebnie sie stresowac.
Od 4 dni mam bol kolo ostatniego zeba 8semki prawdopodobnie w jamie ustnej , poczatkowo myslalem ze to zab, potem myslalem ze cos sobie przygryzam , ale po dzisiejszych glebszych ogledzinach to chyba cos innego , zdjecie wykonalem w technice HDR zeby zmiany byly lepiej widoczne.

Czy nie jest to przypadkiem rak? Czy moze tylko afta? Nie wiem co o tym myslec, ale boli przy jedzeniu , ruszaniu szczeka i dotykaniu.

Pozdrawiam.
napisał/a: DamianScotland 2014-03-10 18:10
Hejka

Bylem u dentysty i dostalem Metronizadole 3 razy dziennie przez 5 dni i prawdopodobnie mam zeby 8semki ktore wlasnie mi to podraznily w ten sposob.
Lecz mi to nadal spokoju nie daje i mysle ze to moze cos powazniejszego?
Ostrzegal tez ze prawdopodobnie rosna mi 8semki ktore trzeba jakos usunac, mial ktos kiedys taki zabieg i w jaki sposob i gdzie sie to wykonuje?

Pozdrawiam.
napisał/a: MIA2 2014-03-10 19:59
Witam,
zabieg usunięcia 8 zęba wykonuje chirurg stomatolog, przed zabiegiem trzeba zęba prześwietlić, aby zobaczyć w jakim położeniu jest korzeń, niektórzy wymagają zdjęcia panoramicznego oraz badań morfologii, krzepnięcia krwi, zaświadczeń o szczepieniu przeciw WZW. Słyszałam też o przypadkach, że usuwają 7 zęba, aby 8 miała miejsce na wyrżnięcie, ale 8 są słabymi zębami, łatwo psującymi się. Mój 8 ząb był lekko wyrżnięty i nie miał miejsca na całkowite wyjście, usunięcie przebiegło bez problemów, ponieważ korzeń był bardzo prosty, czas zajmuje czekanie na działanie znieczulenia, jest też to nieprzyjemny zabieg, bo lekarz musi głęboko wsadzić wszelkie narzędzia. Gorzej jest z niewyrżniętymi 8 zębami, bo dziąsło trzeba naciąć i zęba wydobyć, założyć szwy. Niemniej jednak lepiej podjąć się usunięcia jeśli teraz ma Pan kłopoty.