Proszę o analizę wyników TSH

napisał/a: baska . 2014-05-28 22:23
Witam, mam 17 lat i od stycznia bieżącego roku zaczęłam o siebie dbać, zdrowo się odżywiać pod okiem pani dietetyk. Nie byłam bardzo otyła, jednak źle się czułam. Wszystko było w porządku przez pierwsze 3 miesiące lecz od 2 miesięcy waga stoi, a w tym miesiącu nawet podskoczyła do góry. Więc zaproponowano mi, żebym zrobiła badanie TSH 3 generacji oraz morfologię. Mój wynik TSH to 1,62 ulU/ml. Wizytę u pani dietetyk mam we wtorek, ale nie mogę doczekać się na diagnozę, a z Internetu nic nie mogę wyczytać. Czy to dobry wynik? Jeśli tak, to dlaczego nie mogę dalej schudnąć?

Dziękuję i pozdrawiam.
djfafa
napisał/a: djfafa 2014-05-29 06:00
Wynik bardzo dobry.
napisał/a: baska . 2014-05-29 16:16
Więc nie mam pojęcia dlaczego dalej nie mogę chudnąć...
djfafa
napisał/a: djfafa 2014-05-29 16:29
Wpisz tutaj swoje dziennie odżywianie.
napisał/a: baska . 2014-05-29 16:50
np to co dziś jadłam:
śniadanie- 4 wafle ryżowe z twarogiem półtłustym, jogurtem naturalnym, ogórkiem, rzodkiewką i szczypiorkiem, kakao naturalne
II śniadanie- kromka pieczywa pełnoziarnistego z musztardą, sałatą, wędliną drobiową, ogórkiem
III śniadanie- gruszka
obiad- 2 rolady drobiowe z warzywami, 3 kostki czekolady gorzkiej
podwieczorek- lód
i kolacja to zazwyczaj jakaś sałatka typu brokuły, pomidor, jajko, kukurydza, albo serek wiejski

Do wtorku jestem na zdrowym odżywianiu więc mogę sobie pozwolić w tyg na 3-4 coś niedozwolonego, albo zamiast jogurtu na podwieczorek zjeść loda. Staram się nie podjadać a jeśli to robię to do jakiegoś posiłku.
djfafa
napisał/a: djfafa 2014-05-29 16:56
Dieta dramat. Nie dziwota że na tym nie schudniesz jak zajechałaś swój metabolizm. Moja 4,5 letnia córka je 2 razy tyle.
napisał/a: baska . 2014-05-29 17:03
Ale jak jem więcej to czuje się ciężko i tyle mi starcza. Mój brat chodził do tej samej pani dietetyk i schudł 20 kg.
djfafa
napisał/a: djfafa 2014-05-29 17:05
No to tyle jedz i marudź dalej.
napisał/a: baska . 2014-05-29 17:08
Nie tego się spodziewałam xd dodam, że ćwiczę codziennie po godzinie. A jakbym chciała przyśpieszyć ten metabolizm to co bym musiała zrobić, jakie produkty jeść?
djfafa
napisał/a: djfafa 2014-05-29 17:10
Jeść więcej. 4-5 posiłków dziennie, ale posiłki to nie owoc.
napisał/a: Konstans 2014-05-29 17:36
djfafa napisal(a):Dieta dramat. Nie dziwota że na tym nie schudniesz jak zajechałaś swój metabolizm. Moja 4,5 letnia córka je 2 razy tyle.


Ojej, mówisz, że to mało jedzenia ?
Ja jem nie wiem czy połowę tego (i czuję się syta ale ja mam problemy żołądkowe).
No to dałeś mi do myślenia :)
napisał/a: Rozbrykany Tygrysek 2014-05-29 17:47
Konstans napisal(a):
djfafa napisal(a):Dieta dramat. Nie dziwota że na tym nie schudniesz jak zajechałaś swój metabolizm. Moja 4,5 letnia córka je 2 razy tyle.


Ojej, mówisz, że to mało jedzenia ?
Ja jem nie wiem czy połowę tego (i czuję się syta ale ja mam problemy żołądkowe).
No to dałeś mi do myślenia :)


Można jeść dużo rzeczy ale niepełnowartościowych.
Zamiast wafli ryżowych i pieczywa na śniadanko polecam jajecznicę z warzywami, ogranicz węglowodany do minimum (warzywa, owoce) a postaw na zdrowy tłuszcz - olej kokosowy, masło klarowane, awokado, kokos, tłuste ryby, mięso (najlepiej z wolnego chowu jak masz możliwość)
Węglowodany tylko tucza i zapychają, a ci dzisiejsi dietetycy to pożal się Boże...w kółko o tym pieczywie pełnoziarnistym jak popieprzeni...a potem nic dziwnego że się schudnąc nie da...Jogurt też bym nie powiedziała że jest jakiś zdrowy bo w końcu mleko jest dla cielaków a nie człowieka