Prośba w interpretacji i o poradę

napisał/a: jacek_03 2015-08-19 21:09
Dzień dobry, mam wielką prośbę - czy ktoś jest w stanie powiedzieć mi na co wskazują poniższe odchylenia w wynikach? Zapisałem się już do hematologa ale w NFZ czas oczekiwania trochę mnie martwi... bardzo bym był wdzięczny jeśli ktoś by mi powiedział na co to wygląda?
Nie chcę się leczyć na własną rękę ale może chociaż warto do tego czasu wykonać na własną kieszeń jakieś dodatkowe badania w tym kierunku? : /

Mam 24 lata, dwa tygodnie temu złapała mnie 4-dniowa gorączka bez absolutnie żadnych dodatkowych objawów, którą zbijałem lekiem z paracetamolem (w najgorszym momencie było 38,9, przy każdym użyciu leku trochę spadało). Do lekarza wybrałem się trzeciego dnia czyli w trakcie gorączki. Niestety wyniki mogłem odebrać dopiero teraz i trochę mnie zaniepokoiły. Przez te dwa tygodnie wszystko było już w porządku jeśli chodzi o samopoczucie. Jeśli chodzi o wyniki krwi:

W normie: RBV (C02), HGB, HCT, MCV, MCH, MCHC, RDW-CV, RDW-SD, Aspat (l19), Alat (l17)

Poza normą:

WBC (C30): 3,42 tys/mm3 (4,23 - 9,07)
PLT (C66): 81 tys/mm3 (163-337) - zawsze miałem poniżej normy ale jednak powyżej 100
P-LCR: 51,3 %(19,2 - 47)
MPV: 13,3 fl (9,4 - 12,6) - zawsze miałem podobne wyniki - delikatnie pow. normy
PCT: 0,11% (0,20 - 0,40)
PDW: 17,1 (9,8 - 16,2)

Komentarz: PLT - w rozmazie mikroskopowym nie stwierdzono agregatów płytek

CRP (l81) 26,7 mg/l

(na wszelki wypadek umieszczam także wyniki moczu,choć wiem że nie dotyczą tego działu, przepraszam)
Ciężar właściwy: 1,015
odczyn pH: 6,5
Leukocyty, Azotyny, Białko, Cukier - ujemny
Ciała ketonowe - w normie
Bilirubina - ujemny
Krew - 25 ery/mm3
Barwa: jasnożółta
Przejrzystość zupełna

Osad mikroskopowy
Nabłonki płaskie: pojedyncze
Leukocyty: pojedyncze wpw
Erytrocyty częściowo wyługowane: 0-5 wpw
Śluz: Mierny
napisał/a: neron1 2015-09-06 00:11
Erytrocyty masz w moczu ponieważ masz mało płytek wiec krwawienia wewnętrzne, naczynia poprostu pękają. Obowiązkowo od razu wysokie dawki witaminy C (ale nie tej z apteki) + k2mk7. I szukać dalej przyczyny.