Prośba - Piasek w oczach dziecka

napisał/a: erwinsans 2014-03-12 09:08
Witam

Mam prośbę wczoraj około 16:00 synkowi ( 2 latka ) kolega w piaskownicy sypnął garścią piasku w oczy, natychmiast pojechaliśmy na Izbę Przyjęć gdzie Pani za pomocą pielęgniarki i mojej i żony i po 30 minutach walki usunęła jak stwierdziła, że jej się wydaje, że wszystko ale kazała pójść następnego dnia na kontrol czy na pewno wszystko wyjęto. W związku z tym mam pytanie, dostanie się do okulisty dziecięcego następnego dnia graniczy z cudem, po za tym jeżeli na izbie przyjęć mięli taki problem sprawdzić oczy pod aparaturą to w gabinecie będzie jeszcze gorzej straszna trauma dla dziecka ( 30 minut wycia i darcia się ). Czy jeżeli minęło praktycznie 12 godzin i dziecko w nocy spało nie narzeka na oczy wyglądają ładnie, nie łzawią i nie ropieją czy narażać dziecko na niepotrzebny stres ? czy lepiej poczekać jakby cos się zaczęło robić z oczami i dopiero wtedy pojechać do okulisty ? skoro Pani na Izbie nie dała sobie rady to zbadanie wzroku kolejne będzie identyczne. Dodam że dostaje krople i maść do oczu. Z tym jest problem bo tak mocno trzyma oczy zamknięte że nie da się nic zrobić więc kopimy w kącik oka koło nosa i jak otworzy oczy to automatycznie wpada do oka to jedyny sposób. Czy możecie wyrazić swoją opinie ? Czy jest sens narażać na kolejną traumę dziecko walczyć z nim a okaże się, że tam rzeczywiście nic niema ?