Prośba o poradę ws. badań i wyników

napisał/a: wicia878 2014-10-13 15:01
Witam, pisze do was z prośbą o porade, otuż mam 24 lata 193 cm wzrostu i waze 68 kg nie moge choc bardzo sie staram przytyc, 3 tygodnie temu wazylem 73 kg ale zachorowalem (kaszel, katar, goraczka, kaszel zostal mi do dzis) i waga mi spadla, spozywam posilki o regularnych porach, pokusilem sie nawet o zakup odzywek masowych w celu zwiekszenia swojej masy i zapisalem sie na basen by troche zwiekszyc swoj wysilek fizyczny, nie wiem co sie ze mna dzieje, jak juz wczesniej wspomnialem pozostal mi taki meczacy kaszel ktory nie daje mi spokoju, gdyz nie moge nawet "odkaszlnąć" minelo juz troche czasu i zaczelo mnie bolec miejsce pod plucami po lewej stronie, sam juz nie wiem czy to wina kaszlu czy nie. Zrobilem wiec przeswietlenie pluc na ktorym nic nie wykazalo - przepona po stronie prawej wolna, po lewej z obecnoscia drobnych zrostow, pola plucne bez swiezych ogniskowych i naciekowych, cien srodkowy w normie, zrobilem rowniez badania krwi bo myslalem ze to moze jakis nowotwor wiec krew powinna wykazac czy cos sie dzieje jezeli to nie bylyby pluca

OB - po 1 godz - 1mm
po 2 godz - 3 mm
TSH 1,740 ulU/ml (0,270 - 4,200 ulU/ml)
Bialko CRP 0.02 mg/dL / L / 0,10 - 5,00 - wart. oczekiwane

Dodam ze od niedawna na kilka minut przed wydalaniem, boli mnie lewa strona u dolu podbrzusza przez chwile,
Pani doktor stwierdzila ze nic sie nie dzieje ze to kaszel moze byc powodem ze boli mnie brzuch, a kaszel spowodowany jest niewyleczeniem do konca poprzedniej choroby, gdzie mam sie zglosic bo juz niemam pomyslow .. gastroskopie mialem robiona rok temu (leczylem sie na Helicobacter, i wszystko bylo ok z tego co mowil mi doktor ze poza bakteriami tymi wszystko jest dobrze)
napisał/a: Konstans 2014-10-14 08:21
Hej :)
przyczyn Twojego stanu może być kilka (jak zawsze).
Może rzeczywiście nie doleczyłeś poprzedniej infekcji i teraz to się ciągnie aż do całkowitego wyciszenia. Choć ja akurat w tę wersję nie wierzę. Natomiast nagminnie ją preferują lekarze.
Ból brzucha, problemy przy oddawaniu stolca, kaszel, chudnięcie, brak przybierania na wadze to i wiele innych objawów sugeruje jakies problemy trawienne.
Być może na tle nietolerancji, alergii. Jesz coś, co Ci ewidentnie nie służy, stąd brak tycia. Jedzenie przez Ciebie "przechodzi", skł. odżywcze sie nie wchłaniają a Ty źle się czujesz.
Zawsze najpierw - najlepiej rozpocząc leczenie od diety - eliminacyjnej. Odstaw gluten i nabiał. Na razie wystarczy. Jeśli po 2 tyg. dolegliwości nie ustąpią, trzeba będzie wykluczyć z menu więcej niekorzystnych, szkodzących Ci produktów. Tak to się odbywa. A droga na skróty to leki blokujące, które lekarz Ci przepisze a które działac będą do 2 m-cy. Potem objawy wrócą o większym natężeniu.
Na gastroskopię idź ale nie obiecuj sobie zbyt wiele. Jeśli wykryty zostanie stan zapalny, tym bardziej uratuje Cie tylko dieta i suplementy wspomagające.
Pozdrawiam.
napisał/a: wicia878 2014-10-14 09:10
Tzn jezeli chodzi o nabial tak to prawda, dlatego staram sie go niespozywac, kiedys mleko moglem pic litrami, natomiast jakos od 19 roku zycia po spozyciu nawet jednej szklanki bolal mnie brzuch i mialem biegunke. Naczytalem sie troche w internecie odnosnie tych dolegliwosci, i stwierdzilem ze to jedno nie musi byc wcale zwiazane z drugim. Dzis rano wstalem to strasznie mnie ciagnie na wymioty nie wiem sam czy to reakcja na antybiotyk ktory przypisala mi lekarz rodzinna (na pluca, kaszel - klabax), ale przed rozpoczeciem przyjmowania antybiotyku tez chcialo mi sie wymiotowac ale troche mniej, gastroskopie mialem robiona w tamtym roku przy leczeniu na Helicobacter, moze kolonoskopie zrobic albo usg brzucha? wykarze mi to cokolwiek? sam juz glupieje ...
napisał/a: Konstans 2014-10-14 09:17
Chłopaku,
najpierw to Ty postaw na dietę !!!
Owszem Klabax wywołuje dyskomfort. To silny lek, zresztą jak każdy antyb. Po co go bierzesz? Na kaszel? A masz jakieś oznaki, ze lekarz Ci go wypisał?
To chyba nie ten kierunek. Ale jeśli już bierzesz (jak długo?) to wspomagaj się probiotykami, kiszonkami. Nabiał i gluten odstaw. Organizm, gdy się oczyscie z alergenów, uspokoi się. Kaszel powinien minąć.
Organizm w rożny sposób manifestuje swoje niezadowolenie - chorobę, złą dietę - u Ciebie to ma taki przebieg.
napisał/a: wicia878 2014-10-14 10:17
no lekarz powiedziala ze to pewnie nie wyleczylem sie jeszcze z grypy ktora mialem 3 tygodnie, i taki stan zapalny pewnie sie zrobil, chociaz na przeswietleniu zabardzo tam nic nie bylo widac, wiec to wypisala, biore to od dzisiaj, dopiero dzisiaj o godzinie 8 wzialem pierwsza tabletke, mam to brac do niedzieli, jezeli nie ustapi to mam wrocic w poniedzialek do niej. Niewiem nie wydaje mi sie ze to to bo mowie, takie mam uczucie dziwne pod plucami tak jakby z lewej strony pod plucami mnie cos gniecie, powiedziala ze to od kaszlu zakwasy mam prawdopodobnie... Watpie zeby moj zaladek tak reagowal na antybiotyk, jakos nigdy tak nie reagowalem na antybiotyki, i czuje ze cos jest nie tak, dlatego myslalem nad usg albo jakims innym badaniem, jak tylko cos zjem, to mam odruch wymiotny i mam takie dziwne uczucie pod klatka piersiowa po lewej stronie.
napisał/a: wicia878 2014-10-14 10:20
Juz pomine fakt, ze na pytanie dlaczego pomimo kilku prob przybrania na wadze nie udaje mi sie nigdy, powiedziala ze pewnie czesto sie stresuje, i ze powinienem sie cieszyc ze jestem taki szczuply a nie narzekac ...
napisał/a: Konstans 2014-10-14 13:50
wicia878 napisal(a):Juz pomine fakt, ze na pytanie dlaczego pomimo kilku prob przybrania na wadze nie udaje mi sie nigdy, powiedziala ze pewnie czesto sie stresuje, i ze powinienem sie cieszyc ze jestem taki szczuply a nie narzekac ...


No własnie to jest cała kwintesencja polskiej służby zdrowia: ciesz sie człowieku, że nie umarłeś !
To ironia ale ze smutną refleksją w tle.
Nie wiem, co Ci poradzić. Zawsze trzeba 5 x sie zastanowić czy podjąc terapię antybiotykową. Nie lekarz będzie sie martwił stanem Twoich jelit.
A ból może być z wyniku ciągłego, męczącego, uporczywego kaszlu. Tego nie wykluczam ale dlaczego kaszlesz?
napisał/a: wicia878 2014-10-22 07:21
Wracajac do tematu, antybiotyk sie skonczyl, w zaden sposob mi nie pomogl, brzuch jak bolal tak boli, wrecz rzekl byl nawet teraz tak jakby piecze. Takze z wielkim podziekowaniem Pani doktor z przychodni rodzinnej, czas zmienic lekarza, przypuszczam ze pod koniec tygodnia pojade zrobic sobie jakies USG na wlasna reke bo na nasza sluzbe to raczej liczyc nie mozna
napisał/a: wicia878 2014-10-22 07:21
Ahh, no i do tego pojawila sie tak jakby zgaga ktorej nigdy w zyciu nie mialem ...
napisał/a: Konstans 2014-10-22 09:16
wicia878 napisal(a):Wracajac do tematu, antybiotyk sie skonczyl, w zaden sposob mi nie pomogl, brzuch jak bolal tak boli, wrecz rzekl byl nawet teraz tak jakby piecze. Takze z wielkim podziekowaniem Pani doktor z przychodni rodzinnej, czas zmienic lekarza, przypuszczam ze pod koniec tygodnia pojade zrobic sobie jakies USG na wlasna reke bo na nasza sluzbe to raczej liczyc nie mozna


Bo nie trzeba było go brać !
On nie leczył przyczyny. Zaburzył Ci tylko równowagę w jelitach i teraz masz, co masz :(