Prośba o pomoc w interpretacji badań Gastroskopia

napisał/a: 10minutes 2014-09-06 15:10
Witajcie,
Czy powinienem się martwić? Dostałem taki opis badań:

"Fragmenty błony śluzowej żołądka z ogniskowym obrzękiem blaszki właściwej oraz włókniejącą bogatonaczyniową ziarniną zapalną.
Obraz może odpowiadać wybłonkowanemu owrzodzeniu
H.pyroli nie stwierdzono"

Wizytę u lekarza mam dopiero pod koniec października, czy powinienem się bać?

bardzo dziękuje za wsparcie
napisał/a: Konstans 2014-09-06 20:28
10minutes napisal(a):Witajcie,
Czy powinienem się martwić? Dostałem taki opis badań:

"Fragmenty błony śluzowej żołądka z ogniskowym obrzękiem blaszki właściwej oraz włókniejącą bogatonaczyniową ziarniną zapalną.
Obraz może odpowiadać wybłonkowanemu owrzodzeniu
H.pyroli nie stwierdzono"

Wizytę u lekarza mam dopiero pod koniec października, czy powinienem się bać?

bardzo dziękuje za wsparcie


Witaj,
trochę długo przyszło Ci czekać, mając juz wynik. Współczuję, choc wiem jakie sa kolejki.
Wynik raczej wskazuje i potwierdza na stan zapalny w obrębie żołądka a nawet wskazywać na siedlisko wrzodziejące, co nalezałoby leczyć.
Masz szczęście, ze nie potwierdzono HP, bo jego leczenie nie bywa obojętna dla flory jelit. Z kolei jego obecnośc nie jest niczym dobrym. I masz babo placek ;)
Do czasu wizyty u gastro skup się na diecie (najlepiej bez glutenu i bez nabiału, co samoistnie eliminuje wszelkie stany zapalne) bogatej w warzywa, ryby i mięso, zdrowe tłuszcze oraz dozowana dawke owoców. O słodyczach zapomnij, tak samo jak o przetworzonych produktach.Wierze, ze taka dietą bys sie wyleczyła (na co sa dowody) o ile byś była konsekwentna i uczciwa względem siebie :)
Pozdrawiam :)