Prośba o opinię (rezonans kr. lędźwiowego).

napisał/a: krugerm 2014-09-08 19:23
Witam

Proszę o opinię i pomoc.
Od ponad dwóch miesięcy odczuwam duży ból w prawej nodze.
Ból najsilniej odczuwany jest w prawym pośladku i ciągnie się do połowy łydki (czasami aż do palców).
Ból najbardziej daje znać o sobie w pozycji siedzącej lub gdy leżę na boku (obojętnie jakim).
Leczenie lekami przeciwbólowymi nie przynosi żadnych skutków.
Od ponad tygodnia odczuwam mrowienie które rozchodzi się od pasa w dół aż do palców i nie bardzo wiem co to jest.

Poniżej wynik mojego badania MRI (wykonane trzy tygodnie temu) :

Badanie MR odcinka lędźwiowego kręgosłupa.
Lordoza lędźwiowa spłycona.
Sygnał i wysokość trzonów kręgowych objętych badaniem w normie.
Cechy odwodnienia tarcz między kręgowych L4/L5 i L5/S1.
Przestrzeń międzykręgowa L5/S1 zwężona. Szerokość pozostałych przestrzeni międzykręgowych w odcinku lędźwiowym kręgosłupa w normie.
Na poziomie przestrzeni L4/L5 widoczne niewielkie szerokopodstawne uwypuklenia materiału krążka dogrzbietowo na głębokość 3 mm.
Na poziomie przestrzeni L5/S1 szerokopostawne, centralno-prawoboczne uwypuklenia materiału krążka dogrzbietowo na głębokość około 4,5 mm, ze spłyceniem prawego zachyłka korzeniowego.
Kanał kręgowy bez cech stenozy.
Szerokość otworów międzykręgowych obustronnie zachowana.
Stożek rdzeniowy kończy się na poziomie L2
Wnioski : Cechy dyskopatii L5/S1 i w mniejszym stopniu L4/L5. Spłycony zachyłek prawy zachyłek korzeniowy na poziomie L5/S1


Zamierzam udać się na prywatną rehabilitację gdyż na państwową niestety nie mam co liczyć. Oczywiście wcześniej udam się do lekarza ale chciałbym poznać również inne opinie.

Proszę o opinię na temat mojego wyniku.
Proszę o wskazówki jaka jest najlepsza forma leczenia czy rehabilitacji dla mojej dolegliwości?
Czy te zmiany da się cofnąć, a jeżeli nie to czy da się powstrzymać dalszą "degradację" kręgosłupa?

Z góry dziękuję za odpowiedź.