Prośba o ocenę TK zatok

napisał/a: greenmusic 2016-08-02 10:56
Obrysy kostne zatok obocznych nosa prawidłowe.
Ujścia wolne.
Hyperpneumatyzacja zatok klinowych.
Zatoki oboczne nosa bez patologii.

Z góry dziękuję za ocenę.
napisał/a: radek07 2016-08-02 17:53
Jakie masz objawy?
Po opisie nie da się stwierdzić jakichś konkretnych zaburzeń.
napisał/a: greenmusic 2016-08-02 20:14
Objawy to zatkany nos po lewej stronie powiekszona malzowina ktora blokuje cala dziurke, problem pojawil sie trzy lata temu radzilem sobie plukaniem nosa i wystarczalo ale pozniej nawet to bylo za malo. Od stycznia tego roku nabawilem sie problemow jelitowych i mam z nimi caly czas problemy. zauwazylem ze nos bardziej mi sie blokuje gdy zjem cos pszennego dlatego ograniczylem produkty z maka pszenna do minimum zrobilem ostatnio badania na celakie ale czekam jeszcze na wyniki. Co moge dodac z choroby jelitowej to ze wykryto w stolcu candida z 3 plusami i grzyb na jezyku(ale to moglo sie wziac z lekarstw ktore bralem czyli metronidazol i tinidazol) leczylem sie na tego grzyba ale musialem przerwac leczenie po tygodniu bo zle na mnie dzialalo.
napisał/a: radek07 2016-08-03 07:12
Masz wynik na płycie? Możesz przesłać zdjęcia?
napisał/a: greenmusic 2016-08-03 09:38
Link do pliku podesłałem na PW
napisał/a: radek07 2016-08-03 13:13
Małżowiny nadają się do pomniejszenia. Lekko skrzywiona przegroda z ostrogą kostną, to też nadawałoby się do naprawy. Lekkie zgrubienie błony śluzowej w lewej zatoce szczękowej.

Problem raczej tkwi tylko w małżowinach, są przerośnięte.

Chyba, że problem jest o podłożu neurologicznym.
Czujesz pieczenie, suchość lub kłucie w jamie nosowej? Miewasz opuchliznę twarzy?
napisał/a: greenmusic 2016-08-03 17:09
Nigdy nie miałem opuchniętej twarzy, tak czasem czułem pieczenie i suchość ale przeważnie gdy już bardziej się blokowała dziurka i wydzielina stawała się gęsta i jak już mnie łapała choroba to przeważnie czułem ostre kłucie w podniebieniu tak jakby ktoś wbił szpilkę. Aktualnie jestem na kortykosteroidzie(Eztom) + lek przeciwhistaminowy(Clatra) od pół roku i dzięki temu jakoś funkcjonuje.

Zapomniałem dodać, że zanim zaczęły się te problemy z blokowaniem dziurki, kilka lat męczyłem się z spływająca wydzieliną po gardle i wtedy brałem leki przeciwhistaminowe i to pomagało, i w ogóle często chorowałem kilka razy w roku i za każdym razem antybiotyk. Testy na alergie skórne dwa razy z krwi raz i nic nie wyszlo, IgE w normie.