Prośba o interpretację wyniku - posiew nasienia

napisał/a: badanie777 2012-06-20 16:06
Witam

Wizytę u lekarza ma dopiero w przyszłym tygodniu.

Prosiłbym jednak o pomoc w interpretacji wyniku posiewu.

PREPARAT GRAMA
________________ LEUKOCYTY
________________ pojedyncze
________________ NABŁONKI
________________ nie stwierdzono
________________ DROBNOUSTROJE
________________ nieliczne
________________ ziarniaki G (+) po 2
________________ pałeczki Gram-ujemne

W warunkach tlenowych wyhodowano :
PO 2 DNIACH INKUBACJI POSIEW UJEMNY.

Z góry dziękuję za pomoc :)
napisał/a: ~Anonymous 2012-06-20 16:36
Jesli chodzi o wynik posiewu nasienia to jest dobre nie wyhodowano żadnych patogenów.
Z jakiego powodu było robione badanie?
Był tylko posiew nasienia czy jeszcze seminogram?
napisał/a: badanie777 2012-06-20 17:19
Witaj

Posiew nasienia postanowiłem sam zrobić gdyż od ponad dwóch miesięcy odczuwam stan zapalny w poniżej penisa po lewej stronie(nasieniowody (?) nie wiem jak to się fachowo nazywa).

Ból pierwszy raz pojawił się około dwa miesiące temu podczas wytrysku. Myślałem że to po prostu jakaś "kontuzja" więc po prostu postanowiłem dać odpocząć tej części ciała.

Z czasem jednak uczucie stanu zapalnego stało się bardzo dolegliwe, dostałem też gorączki.

Lekarz pierwszego kontaktu zapisał mi doxycyklinę i w razie gdyby nie pomogła kazał iść do urologa.

Powyższy antybiotyk brałem przez pięć dni i w zasadzie nic mi nie pomógł.

Poszedłem zatem do urologa ...

Ten ... stwierdził że "nic nie widać, ale to zapewne drożdżaki" ... i wysłał mnie na posiew z cewki moczowej w poszukiwaniu drożdżaków.

Nie zapisał mi też żadnych leków ani nic nie zalecił więc czekałem tak sobie z bóle 10 dni na posiew po to tylko by się okazało ... że nie mam żadnych drożdżaków.

Poszedłem do drugiego urologa ...

Ten z kolei stwierdził przeziębienie prostaty.

Zapisał mi kurację :

Pierwsze pięć dni : cipronex + Dicloratio retard
Po zakończeniu tej kuracji 10 dni : Nolicin

W zasadzie oprócz tego posiewy na drożdżaki nie miałem robionego żadnego badania.

Ból jak był tak jest ..., gorączka i złe samopoczucie wraca mi co kilka dni. Nie mówiąc już o bólu podczas wytrysku i lekkim pieczeniu w cewce moczowej po tym.

Posiew nasienia postanowiłem zrobić parę dni po zakończeniu kuracji bo prawdę mówiąc nie wiem co dalej robić ... dwa miesiące to kupa czasu, a ja się boję bo nie wiem co "tam" się dzieje.

Jeżeli możesz coś poradzić to chętnie posłucham co o tym wszystkim sądzisz ...
napisał/a: ~Anonymous 2012-06-20 19:07
Tylko wiesz ,żeby wynik posiewu był wiarygodny powinno się te badanie wykonać min 2 tyg od ostatniej dawki przyjętego antybiotyku ponieważ robiąc badanie zbyt wczesnie nawet po zakończeniu kuracji antybiotyk jeszcze na długo działa w naszym organizmie i tym samym na czas badania może zamaskowac ewentualne bakterie i pomimo dolegliwosci posiewy czesto wychodzą ujemne.
Czy miałes wykonywany posiew bakteriologiczny moczu?
Czy miałes ewentualnie wykonywany wymaz z cewki moczowej?
Czy lekarz podczas badania wykonał badanie per ractum?
Czy zalecił którys z nich wykonanie lub sam wykonał usg?
Czy odczuwasz jakies inne dodatkowe dolegliwości?
Czy odczuwasz bóle jąder?
napisał/a: badanie777 2012-06-20 19:56
1 & 2. Nie miałem posiewu bakteriologicznego w moczu.

Miałem jedynie robiony posiew z cewki moczowej na drożdżaki.

Tak jak napisałem wyżej badanie nie wykazało żadnych drożdżaków.

3. Tak, miałem robione badanie per ractum. Lekarz wtedy stwierdził że jak to badanie bolało to znaczy że to przeziębienie prostaty.

4. Ten sam urolog zrobił mi badanie USG pęcherza. Nie miejsca które mnie boli.

5. Nie wiem czy to można ze sobą łączyć ale od paru tygodni - od czasu do czasu - odczuwam bóle stawów. Nigdy czegoś takiego nie miałem ale nie wiem czy można to ze sobą łączyć.

Co do tamtej części ciała to zauważyłem też półtora miesiąca temu że żołądź jest wręcz suchy. Myślałem że to skutek uboczny jakiegoś leku ... no ale leki się zmieniały, a suchość pozostała.

Może to być dziwne ale w ostatnich tygodniach strasznie mnie suszy ... nigdy nie piłem tyle wody co teraz. Po prostu non stop muszę coś pić.

No i ogólnie totalna apatia, brak energii, sił, itp. Od czasu do czasu gorączka.

6. Nie odczuwam bólu jąder.

Z tym posiewem to chyba rzeczywiście dałem "ciała" ...
napisał/a: ~Anonymous 2012-06-22 13:08
Przydałoby sie wykonac ogólne badanie moczu zobaczymy czy coś tam wyjdzie i czy bedzie potrzebny ewentualnie posiew bakteriologiczny moczu.
Przydałoby sie też wykonac morfologie +oznaczenie poziomu cukru+oznaczenie stężenia CRP w krwi
Szkoda ,ze wymaz z cewki był tylko pod kątem mykologicznym bo tak wiedzielibyśmy czy nie ma ewentualnie bakterii.
Szkoda ,że lekarz wykonując USG nie przejechał po miejscu gdzie odczuwasz ból wiele też by to powiedziało...
napisał/a: badanie777 2012-06-22 22:05
Czy te badania o których piszesz można zrobić biorąc Nolicin?

Pytam bo załatwiłem sobie Nolicin ... nie żeby mi pomagał ale po prostu boję się być bez leków żeby mi się aby nie pogorszyło.

A jeżeli tak to ile dni należy odczekać po odstawieniu leków by móc zrobić w/w badania?

Czemu uważasz że należy zrobić "oznaczenie poziomu cukru"

Ogólnie rzecz biorąc jestem wkurzony ... dwa miesiące minęły, kilkaset złotych straconych, ból jak jest tak był i nadal nie wiem co mi jest.

Wszystko przez to że trafiłem na lekarza debila który zamiast dać mi skierowanie na wszystkie badania - prywatnie oczywiście - to ... ehhhh

We wtorek idę do tego drugiego urologa ... płacę mu 150 zł za wizytę to poproszę by zrobił usg tamtego miejsca ...
napisał/a: ~Anonymous 2012-06-22 22:17
Wiesz co nolicin w prawdzie nie jest antybiotykiem a chemioterapeutykiem tak czy owak posiada własciowosci silnie bakteriobójcze i jesli chcesz go zastosowac w "ciemno" to badanie 2 tyg po przyjęciu ostatniej jej dawki bo wczesniej zafałszuje wynik.
Co do oznaczenia cukru myśle ,ze można przy okazji wykonać ze względu na niektóre objawy i dolegliwosci które posiadasz,odczuwasz,chociażby tego wzmożonego pragnienia,osłabienia.
Co do badania CRP warto wykonac powie ono nam czy mamy w organizmie do czynienia z jakąmś infekcją.
napisał/a: iktorn55 2014-05-05 18:41
Witam
Czy w końcu udało się wyleczyć, bo mam niestety tą samą dolegliwość.
Bardzo proszę o odpowiedź.
Pozdrawiam