Prośba o interpretację wyniku krwi

napisał/a: polski_pacjent 2015-09-11 21:04
Dzień dobry, odebrałem badania krwi i zanim udam się do lekarza, chciałbym o coś spytać bo trochę się niepokoję. Mam problemy gastryczne i powiększone węzły chłonne. W morfologii wszystkie wskaźniki są w normie, poza jednym - monocytami - poziom dwukrotnie ponad normę... Monocyty podano (nie wiem czemu) dwa razy:
1. Monocyty - 1,6 (norma 0,20-1,00)
2. Monocyty - 19,3 (norma 2,0-10,0)

Czy to jest objaw białaczki?
Czekam na wyniki mononukleozy, ale nie mam nadziei na tę chorobę, bo robiłem już kilka testów na bakterie i wirusy i wszystkie są negatywne :(
napisał/a: Izulka5555 2015-10-07 16:46
polski_pacjent napisal(a):Dzień dobry, odebrałem badania krwi i zanim udam się do lekarza, chciałbym o coś spytać bo trochę się niepokoję. Mam problemy gastryczne i powiększone węzły chłonne. W morfologii wszystkie wskaźniki są w normie, poza jednym - monocytami - poziom dwukrotnie ponad normę... Monocyty podano (nie wiem czemu) dwa razy:
1. Monocyty - 1,6 (norma 0,20-1,00)
2. Monocyty - 19,3 (norma 2,0-10,0)

Czy to jest objaw białaczki?
Czekam na wyniki mononukleozy, ale nie mam nadziei na tę chorobę, bo robiłem już kilka testów na bakterie i wirusy i wszystkie są negatywne :(


Ponieważ pierwsza to ilość bezwzględna a druga odsettek procentowy. Żeby zanalizować jakiekolwiek badania morfologiczne, potrzeba całości, ale prawdopodobnie jest to odchylenie bez znaczenia. A juz na pewno białaczka nie ma co się przejmować ;)