Prośba o interpretację wyniku badania usg stawu kolanowego

napisał/a: wiola240 2014-03-08 21:43
Witam,
Byłam ostatnio na badaniu usg stawu kolanowego i prosiłabym o interpretację ponieważ zanim dostane się do lekarza to trochę czasu minie,a chciałabym wiedzieć co mnie może czekać. Czy w tym przypadku wystarczyła by sama rehabilitacja czy trzeba by bylo poddać się artroskopii.najbardziej to chodzi mi o łękotke boczną.

M czworogłowy - prawidłowa warstwowa budowa. Zachyłek nadrzepkowy - bez cech wysięku - miernie wyrażony obrzęk błony maziowej; rzepka -nieregularna - w górnym biegunie entezopatia; rzepka z cechami lateralizacji; zachyłek podrzepkowy - nieregularna echogenicznośc - poziomy płynowe w kaletce podrzepkowej.
Przedział przyśrodkowy - więzadło oboczne piszczelowe - prawidłowe - łękotka przyśrodkowa - znacznie ścieńczała nieregularna echogeniczność ; wyraźna entezopatia ;
Przedział boczny - łękotka boczna - znacznie ścieńczała nieruchoma ; entezpfitoza ; więzadło oboczne strzałkowe - prawidłowe.
Chrząstka na kłykciu przyśrodkowym kości udowej - znacznie ścieńczała , niejednorodna.
Dół podkolanowy - nie stwierdzam patologicznych zbiorników płynu ; układ żylny - poszerzony żylakowato.
Zapada się przy ucisku głowicy USG ; tętnica drożna M17.