Prośba o interpretacje wyniku badania MR oczodołu i zatok

napisał/a: zaska1 2015-07-05 18:16
od 4 miesięcy boli mnie (piecze, swędzi i mam wrażenie puchnięcia) prawe oko. Zauważono objaw Graefego i zasugerowano endokrynologa.

TSH - 1,46 , FT4, antyTPO, antyTG są OK - p/ciała przeciw TSH
napisał/a: radek07 2015-07-05 21:32
Czy twój nos się zatyka?
Czy czujesz w nim suchość?
napisał/a: zaska1 2015-07-05 21:51
Na ten moment nie mam uczucia zatkanego nosa.

Tak - czuje suchość nosie.

Ponadto od długiego czasu (ponad roku) czuję że ciągle mi spływa coś po tylniej ścianie gardła i mam bardzo częste uczucie dławienia i odruch odkasływania (czasem się dławię dłuższy czas, bo nie jestem w stanie odkrztusić wydzieliny - szczególnie rano mam taką sesję odkasływania trwającą kilka minut). W trakcie dnia 2-3 kaszlniecia wystarczają.

Z laryngologicznych przypadłości to do tej pory wiedziałam tylko, że mam przerośnięte migdały. I dowiedziałam się, że już jako niemowlak chrapałam "jak chłop" - teraz też mi się zdarza że budzi mnie własne chrapanie.
napisał/a: radek07 2015-07-05 22:01
zaska napisal(a):Na ten moment nie mam uczucia zatkanego nosa.

Na ten moment czyli teraz czy od długiego czasu się nie zatyka?

Masz wynik badania zatok na płycie?
napisał/a: zaska1 2015-07-05 22:15
Zatkany nos miałam przy ostatnim przeziębieniu w kwietniu.
Był całkowicie zatkany, do tego miałam okropne pieczenie głowy (budziło mnie w nocy z niepokojem i zamiast spać próbowałam robić jakieś inhalacje).

W maju przeszłam jedynie ostre zapalenie krtani - ale nie miałam kataru ani problemu z katarem.
Suchość w nosie jest znośna - bardziej to efekt, że w przeszłości często używałam kropli do nosa.

Mam wynik rezonansu na płytce.

Ale że skierowanie na rezonans dotyczyło głównie oczodołów - to zdjęć jest bardzo dużo i są różnego rodzaju ujęcia.

Nie wiem czy i jakie znaczenie ma to że w opisie badania poświęcono tyle uwagi właśnie zatokom.
napisał/a: radek07 2015-07-06 11:02
Możesz przesłać pełny wynik?
napisał/a: zaska1 2015-07-06 12:19
w sensie zdjęcia? (mam nadzieję, że będę wiedziała które bo tak jak mówiłam przy rezonansie mam pełno różnych ujęć głowy).
Opis wkleiłam w całości to co mi napisali.
napisał/a: radek07 2015-07-06 14:07
Tak, mam na myśli zdjęcia. Musiałabyś przesłać wszystkie - aby przesłać wszystkie najlepiej jest skopiować całą zawartość płyty do jednego folderu, i wrzucić ją na jakiś serwer.
napisał/a: zaska1 2015-07-06 18:50
Udało się.

https://onedrive.live.com/redir?resid=F75ECB10038BEA07!2989&authkey=!AFqiNSa7XMtQZZM&ithint=file%2czip
napisał/a: radek07 2015-07-06 21:34
Czy podczas robienia badania miałaś zatkany nos?
Czy twój nos zatyka się w nocy podczas leżenia lub w momencie kiedy jesteś zmęczona?
napisał/a: zaska1 2015-07-06 22:25
Nie miałam zatkanego nosa. nie zauważam aby przy leżeniu albo przy zmęczeniu mi się zatykał nos.
napisał/a: radek07 2015-07-07 12:28
Czy okulista nie powiedział Ci, że możesz mieć podwyższone ciśnienie w gałce ocznej?
Czy ból, pieczenie, swędzenie i uczucie puchnięcia oka dotyczy tylko samego oka czy również tkanki dookoła niego?
Czujesz swędzenie powieki?