Prośba o interpretację wyników.

napisał/a: szabo 2015-09-08 17:36
Witam.

Od ponad 2 lat mam stwierdzony na podstawie samej kolonoskopii IBS. Ostatnio trafiłem na innego lekarza, który zlecił również gastroskopię, twierdząc, że problemy z żołądkiem mogą odbijać się na jelitach. W badaniu nic nie wyszło, ale pobrano mi 4 wycinki do badania histopatologicznego. Proszę o pomoc w ich rozwikłaniu, bo do gastrologa niestety się trochę naczekam.

"Błona śluzowa dwunastnicy o prawidłowo ukształtowanych kosmkach z niewielkim przewlekłym odczynem zapalnym na blaszce właściwej i liczbą limfocytów śródnabłonkowych podwyższoną ogniskowo do ponad 30/100 enterocytów (Marsh 1)."

Z góry dzięki za pomoc.
napisał/a: Konstans 2015-09-10 16:40
szabo napisal(a):Witam.

Od ponad 2 lat mam stwierdzony na podstawie samej kolonoskopii IBS. Ostatnio trafiłem na innego lekarza, który zlecił również gastroskopię, twierdząc, że problemy z żołądkiem mogą odbijać się na jelitach. W badaniu nic nie wyszło, ale pobrano mi 4 wycinki do badania histopatologicznego. Proszę o pomoc w ich rozwikłaniu, bo do gastrologa niestety się trochę naczekam.

"Błona śluzowa dwunastnicy o prawidłowo ukształtowanych kosmkach z niewielkim przewlekłym odczynem zapalnym na blaszce właściwej i liczbą limfocytów śródnabłonkowych podwyższoną ogniskowo do ponad 30/100 enterocytów (Marsh 1)."

Z góry dzięki za pomoc.


Dokonaj zmian w diecie a wszystko wróci do równowagi.
Najpierw jednak napisz, jak wygląda twoja dotychczasowa dieta? choc i bez tego wiem, ze jest niewłaściwa dla Ciebie, skoro wystąpiły takie objawy.
Pozdrawiam
napisał/a: szabo 2015-09-10 18:36
Hmmm, staram się jeść "normalnie" :P Jakbym miał swój tydzień streścić, to na śniadanie zazwyczaj jem kanapki z wędliną/serem białym, żółtym/warzywami. Na obiad różnie, zupy z mięsem lub warzywne, wszelakie mięcho duszone lub smażone z warzywami lub samo mięcho + sałatka, makarony i ryż z różnymi sosami, pierogi. Większość robiona własnoręcznie. Kolacja to płatki z mlekiem lub kanapki + warzywa, owoce w dużych ilościach, a zwłaszcza te z dużą zawartością potasu, bo mam też nadciśnienie. Wsio zapijam liściastą herbatą czarną bądź zielona, czasem Inka. Unikam fastfoodów i śmieciowego jedzenia, czasem przesadzam ze słodyczami, ale od dłuższego czasu bardzo rzadko mi się to zdarza. Waga w normie, morfologia też, tylko zauważyłem, że od paru miesięcy hemoglobina trzyma mi się jak nigdy blisko dolnej granicy.
Jeszcze odnośnie mojego pytania. Moja dieta możliwe, że ma gdzieś "dziury", ale bardziej chodziło mi o poradę czy dalej powinienem drążyć temat, czy te wyniki pokazują, że jestem zdrowy i powinienem się od lekarzy odwalić :P