prośba o interpretacje wyników

napisał/a: Mitas 2017-05-22 17:14
Witam, mój młody ciągle choruje 4 raz w ciagu 1 miesiąca. Na naszą prośbę zrobiliśmy mu badania ale niestety nasza lekarka bedzie dopiero za kilka dni, moją uwagę przyciągnęły 2 pozycje ( zaznaczyłem je na czerwono ) bardzo proszę osobę która jest w stanie mi coś więcej powiedzieć o interpretację. Dziecko 4 lata.
napisał/a: Peter 2017-05-23 12:00
Obraz krwi wskazuje na przewlekłą infekcję. Skłaniałbym się do infekcji bakteryjnej. Nie ma informacji, jakie są objawy i czego choroba dotyczy, tak więc nic wiele więcej nie mogę powiedzieć. Jeśli będzie więcej informacji, to wtedy więcej coś będę mógł napisać, na co zwrócić uwagę i jakie winno być dalsze postępowanie diagnostyczne.
napisał/a: Mitas 2017-05-23 16:28
Syn miał miesiąc temu zapalenie węzłów chłonnych, potem po antybiotyku ok 2 tygodnie spokoju i znowu 3 - 4 dni gorączki tak do 38 stopni, dostaliśmy wtedy antybiotyk ale lekarka kazała poczekać 2 dni ze jak przejdzie to nie podawać. No i przeszło i po tym wszystkim ok 10 dni spokoju i teraz w sobote zrobiliśmy mu badania kontrolna a przy okazji w poniedziałek dostał 38 st. Dziś byliśmy u innej lekarki i podobno bardzo czerwone gardło i antybiotyk, klacid
napisał/a: Peter 2017-05-24 10:08
Antybiotyk Klacid to akurat dobra decyzja. Jest tylko kwestia, na jak długi okres czasu został przepisany.
napisał/a: Mitas 2017-05-24 11:24
całe opakowanie 5ml co 12h to bedzie 6 dni.
napisał/a: Peter 2017-05-25 09:33
Na razie ok.