Prośba o interpretację wyników

napisał/a: konrad_d 2017-04-03 15:14
http://i65.tinypic.com/nxklzl.jpg

Dodam, że sprawdziłem starsze wyniki badań jakie udało mi się znaleźć (z 2010,2011 i 2015) i tam nie ma podanego zakresu referencyjnego dla PDW, ale wartości wynosiły kolejno 62,7 ; 69,6 i 69,2.
MPV praktycznie zawsze miałem powyżej normy.
djfafa
napisał/a: djfafa 2017-04-04 08:32
Morfologia jest prawidłowa. MPV nie ma większego znaczenia diagnostycznego. Wyjątek oczywiście jak morfologia jest sprawdzana pod kątem konkretnej choroby/dolegliwości.
napisał/a: konrad_d 2017-04-04 16:03
Ale podwyższone MPV razem z PDW podobno może świadczyć o pewnych chorobach, dlatego właśnie się martwiłem.
djfafa
napisał/a: djfafa 2017-04-04 20:13
A masz jakieś objawy pasujące do "tych" chorób?
napisał/a: konrad_d 2017-04-04 20:15
Nie mogę już edytować posta, więc piszę w nowym.
Jak moje wyniki przedstawiają się w kontekście "nieco powiększonej śledziony" i "wątroby niepowiększonej o wzmożonej strukturze (stłuszczeniu)" (cytaty z opisu badania USG).

Nie zauważyłem, że odpisałeś.
Generalnie mam takie problemy jak uczucie dyskomfortu, jakby napięcia w okolicy pachwiny, jądra prawego, czasami ból od jądra promieniujący gdzieś tam do środka (albo odwrotnie?), czasami ból mniej więcej w miejscu w miejscu gdzie znajdują się węzły chłonne pachwinowe czy nawet w nodze (w górnej części uda, bardziej od wewnątrz).
Byłem dzisiaj na USG i z jądrami wszystko niby ok, poza "niewielką ilością płynu w osłonkach obu jąder". Węzły chłonne też ok.
Z jamy brzusznej to, to co wcześniej napisałem. Tak niby wszystko jest ok.
djfafa
napisał/a: djfafa 2017-04-04 20:26
Trudno to powiązać, bo może to być wiele rzeczy a może i nic. Nie znamy Twojego stanu zdrowia, kim jesteś, a nawet ile masz lat. Taki obraz narządów wewnętrznych może oznaczać, że jesteś otyły, nadużywasz leków i/lub alkoholu lub masz żółtaczkę. A wszystko to możesz dawać zmianę w obrazie płytek krwi. Jak to trwa wiele lat raczej białaczkę możesz wykluczyć, a interpretacją powinien zająć się lekarz POZ który zna Ciebie i ma przed oczami Twoją kartę chorób.
napisał/a: konrad_d 2017-04-04 20:36
29 lat. Otyły nie jestem. Mam tylko trochę "brzuszka", że tak powiem :D Leków żadnych nie biorę, alkoholu nie piję. Żółtaczki chyba też nie mam :D
Jeszcze nie byłem z wynikami u swojego lekarza, ale znając go powie pewnie jak zawsze, że wszystko jest ok :]

PS. Edytowałem wcześniej swojego poprzedniego posta. Nie wiem czy czytałeś po edycji.