prośba o interpretacje wyników. qwertypol34-historia choroby

napisał/a: qwertypol34 2014-04-07 20:27
Proszę o interpretacje wyników. Dziękuje.
Co mi dolega napiszę potem, nie chce czegoś sugerować.
napisał/a: ratownik_0395 2014-04-09 12:22
Witam.
Jest krwinkomocz, który może świadczyć o kamicy moczowej, piasku w układzie moczowym itp. oraz hipercholesterolemia - należy udać się do lekarza rodzinnego, który prawdopodobnie zleci powtórzenie cholesterolu z podziałem na frakcję oraz zastosuje leczenie farmakologiczne. Reszta badań bez odchyleń. Pozdrawiam !
napisał/a: qwertypol34 2014-04-09 14:59
Powiem teraz tak; nie odczuwam dolegliwości układu moczowego, wydalanie moczu prawidłowe, Erotrycyty w moczu z przed 6m-c wynosiły tak samo 25ql, co mogę powiedzieć to fakt kolor moczu jest mocno pomarańczowy, chodź nie zawsze.
Martwi mnie też poziom OB w górnej granicy 8mm/h, poprzedni z przed 6c-y wynosił 3mm/h.
Co do cholesterolu podwyższony może być w niedoczynności tarczycy-hashimoto i w nadciśnieniu tętniczym.
Biorę Euthyrox N75 i Atram 6,25
Ogólne moje samopoczucie to; brak energii i niechęć do aktywności fizycznej, ogólne zmęczenie, osłabienie, senność,/ niekiedy nieprzespane noce, nerwowość, wzmożona potliwość, kołatanie serca, przybieranie na wadze, problemy z koncentracją i pamięcią, uczucie zimna z uderzeniami gorąca, drętwienie rąk, skurcze, skaczący cały czas puls nawet przy prawidłowym ciśnieniu.
Proszę o dalszą interpretacje.
napisał/a: ratownik_0395 2014-04-09 16:10
Dolegliwości serca należy jak najbardziej zdiagnozować, ale mogą one również pochodzić od choroby tarczycy, o której nie było wzmianki początkowo. Cholesterol mimo, iż może towarzyszyć wielu jednostkom chorobowym należy go wyrównać lub zbić poniżej górnej granicy normy. OB jest w normie, co prawda górnej, ale jej nie przekroczyło, więc jest w porządku. Raczej w tym momencie zwróciłbym szczególniejszą uwagę na układ moczowy, skoro krwinkomocz występuje od dłuższego czasu.
napisał/a: qwertypol34 2014-04-09 18:39
Nie chciałem sugerować odpowiedzi, wiec nie pisałem początkowo.
Echo i EKG bez większych odstępstw nie stwierdzono, jednakże od młodych lat zaburzenia rytmu serca-arytmia.Serce przyzwyczaiło się do swego rytmu /brak leków/.
Obecnie w raz z niedoczynnością pojawiło się nadciśnienie i cholesterol ponad normę.Pytanko, czy zastosowanie suplementów diety np.OMEGA3 1000mg. pomoże w obniżeniu i poprawie ciśnienia? Z pewnością tak, słyszałem wiele zalet Omega3.
A co do tego krwinkomoczu to mam się martwić? i poważnie gnać do lekarza?Czy może warto już teraz coś zastosować?
napisał/a: ratownik_0395 2014-04-10 10:25
qwertypol34 napisal(a):Pytanko, czy zastosowanie suplementów diety np.OMEGA3 1000mg. pomoże w obniżeniu i poprawie ciśnienia? Z pewnością tak, słyszałem wiele zalet Omega3.


Udzielił Pan odpowiedzi na własne pytanie.

qwertypol34 napisal(a):A co do tego krwinkomoczu to mam się martwić? i poważnie gnać do lekarza?Czy może warto już teraz coś zastosować?


Nie napisałem, że ma Pan się martwić, lecz powinien Pan zwrócić uwagę na to, iż krwinki czerwone obecne są w kolejnych badaniach moczu. Sugerować to może wspomnianą przeze mnie wcześniej kamicę moczową, piasek itp. Raczej o zakażeniu układu moczowego nie można tu mówić, gdyż w moczu nie są obecne leukocyty w takiej ilości, która przemawiałaby za ZUM.