prośba o interpretację wyników - Hashimoto, i niskie TSH

napisał/a: Agusia_fcb 2014-08-18 10:29
Witam!

Potrzebuję pomocy przy interpretacji wyników. Wizytę u mojego lekarza mam za pół roku, ale ostatnio bardzo źle się czuję i zrobiłam sobie badania krwi. Od prawie 9 lat leczę się na Hashimoto. Obecnie mam 23lata. Przyjmuję codziennie Euthyrox 125, ale chyba coś jest nie tak. Trochę mnie niepokoi wynik:

ft3 - 3,03 (2,30-4,20)
ft4 - 1,27 (0,89-1,76)
tsh - 0,070 (0,550-4,780)

Oprócz tego wyszedł mi podwyższony kwas moczowy - 6 (2,4-5,7) i w podstawowej morfologii obniżone MCHC - 32,6 (33,0-37,0). Nie wiem czy to ma ze sobą cokolwiek wspólnego, ale ostatnio strasznie wypadają mi włosy, straciłam 1/3 objętości, mam kołatania serca, wysuszoną skórę, bardziej niż zwykle, brak ochoty na cokolwiek i zawroty głowy. Proszę o wskazówkę czy upierać się o jak najszybszą wizytę u mojego lekarza, czy może mogę trochę poczekać? Powszechnie wiadomo jak ciężko dostać się do specjalisty... Poziom TSH mnie jednak przeraził. W ostatnich badaniach robionych w grudniu tsh wynosiło 2,20, przy tych samych normach. Nigdy nie spadło mi poniżej 1. Znacznie podskoczył mi również poziom ft3 w porównaniu do badań sprzed pół roku. Kombinuję i nie wiem co może być przyczyną...

Proszę o radę i gorąco pozdrawiam! ;)
napisał/a: soaring 2014-08-18 22:10
skoro masz kołatania serca, to pewnie dawkę masz jednak za dużą. w Twoim przypadku można mówić co najwyżej o subklinicznej nadczynności, ale ogólnie dramatu nie ma, wolne hormony w porządku, więc to obniżone tsh to nie tragedia. może to być chwilowe, może coś innego wpłynęło na mniejsze zapotrzebowanie na hormon. nie zaszkodzi zmniejszyć trochę dawkę, aby ustąpiły te nieprzyjemne dolegliwości. proponuję na tydzień odstawić tabletki, a potem brać 100 lub 112,5 mcg dziennie. i powtórzyć badania po 6-8 tygodniach.