Prośba o interpretację wyników (ASPAT, ALAT, itd..)

napisał/a: orlica 2012-11-10 13:55
Witam,

Jestem w ciąży i podczas badań wyszło mi, że mam HCV dodatni.
Wszystko inne wyszło idealnie... morfologia, cukier, w moczu wszystko ok (bilirubina w moczu badana też ok), ...

Natomiast w zleconym badaniu krwi na (ASPAT, ALAT i bilirubinę całkowitą) wyszło mi tak:
Bilirubina całkowita (wynik= 0,3 mg/dl ; obok podano zakres wartości ref. 0,4-0,8)
ASPAT (wynik= 17,2 U/I ; obok podano zakres wartości ref. 15,0-27,0)
ALAT (wynik= 11,6 U/I ; obok podano zakres wartości ref. 14,0-34,0)

Proszę o interpretację, ponieważ czytałam, że przy HCV wszystko powinno być podwyższone, a u mnie jest odwrotnie... co to znaczy? Na badaniu mam napisane "Wskazana kontrola z II pobrania" tylko, że już drugi raz mam to badane i znowu mi napisali, że wskazana ponowna kontrola... . Nie rozumiem.
napisał/a: delinka79 2012-11-11 08:20
przy hcv nie koniecznie enzymy watrobowe musza byc podwyzszone , skoro 2 razy wynik watpliwy powinna byc pani skierowana do poradni leczenia chorob watroby maja tam mozliwosc wykonania badania innymi metodami dokladniejszymi ktore pokaza ostatecznie czy jest pani zakazona hcv czy nie
napisał/a: orlica 2012-11-12 16:05
hmm... dziwne, bo wszyscy lekarze twierdzą inaczej... . Dostaję sprzeczne informacje, już gubię się w tym. Na szczęście w tym tygodniu wybieram się na badania do poradni leczenia chorób wątroby i tam chcę prywatnie zrobić badania krwi jeszcze raz, właśnie tymi dokładniejszymi metodami.