Prośba o interpretację RTG zatok nosa

napisał/a: Andrew_123456 2015-02-05 21:27
Witam

Mam problem prawdopodobnie z zatokami. Lekarz internista skierował mnie do laryngologa ponieważ mam nawracający spływ wydzieliny do gardła własnie z zatok. Spływ ten jest tak silny że mam ostry suchy kaszel. Gardło mnie nie boli i nie mam kataru. Czuje tylko lekki ból w okolicy zatok.

Laryngolog zlecił RTG zatok nosa. Mam nadzieje że udało mi się je tu załączyć.

Zlecił również morfologię z badaniem w kierunku alergii - nie umiem jednak odczytać co oprócz morfologi na być badane w tej krwi.

Proszę o interpretację zdjęcia i ewentualnie porady

plik jest na poniższy adresie

http://przeklej.org/file/wgfusK/RTG.ZATOK.NOSA.jpg
napisał/a: radek07 2015-02-06 10:18
Według mnie w zatokach szczękowych widać zgrubienia błony śluzowej, w jamie nosowej stan zapalny + skrzywiona przegroda nosowa.

Ile trwa problem i w jakich okolicznościach się zaczął?
Czy odczuwasz suchość w środku nosa?
napisał/a: Andrew_123456 2015-02-06 17:05
Cześć

Dzięki za zajęcie się tematem.

Problem trwa około 2 - 3 tygodni. Zaczęło się od infekcji górnych dróg oddechowych gdzie z zatok spływała wydzielina i bolało mnie gardło.

Infekcje wyleczyłem po stosując buderhin do nosa dwa razy dziennie, oraz czyszczenie wodą morską,

Po około dwóch tygodniach po przerwaniu kuracji budherinem problem pojawił się znowu.

Kolejna infekcja tylko już bez bólu gardła ale za to ze zwiększającym się kaszlem.

infekcje znowu już prawie wyleczyłem ale na razie nie odstawiam budherninu. Czekam do następnej wizyty u laryngogologa. Mam w czwartek 12.02.2015

Pojde z wynikami morfologii i tym zdjęciem. Zobaczymy co mi powie.

Nadal jednak odczuwa ucisk w zatokach ale nie mam kataru tylko można powiedzieć że suchość w nosie. Kaszel też się skończył.

Biore jednak jeszcze ibuprom zatoki bo czasami odczuwam lekki ból zatok i chcę je tez wyleczyć.
napisał/a: radek07 2015-02-09 19:33
Niech lekarz dokładnie obejrzy jamę nosową; dobrze jakby miał endoskop.