Prośba o informacje o moim wyniku morfologii

napisał/a: Minion20 2016-10-24 10:39
Witam, kilka dni temu miałem morfologie, w ktorej wyszly nieco podwyzszone RBC, Hb i HTC. Dodam ze od 3 lat miewam je bardzo podobne... dzis dostalem skierowanie do hematologa, lecz najblizszy termin w ktorym moze mnie przyjac do czerwiec 2017r. Dlatego prosilbym o Wasza opinie, czy to czerwienica? Czy bardzo mam sie martwic takimi wynikami czy nie jest az tak zle? z gory dziekuje za odpowiedz!
napisał/a: Minion20 2016-10-26 15:51
Ogólnie nie wiem po co jest ten dział na tym forum.... 80% postów jest bez odpowiedzi.
djfafa
napisał/a: djfafa 2016-10-26 19:43
Ale lekarz rodzinny nie wie co Ci jest, więc skąd my mamy wiedzieć na podstawie jednego pojedynczego wyniku? Możesz być honorowym dawcą krwi i takie mieć wyniki, możesz być sportowce który za dużo bierze suplementów z żelazem. Może to być dziesiątki rzeczy, od chorób po trywialne sprawy. Nie da się tego ocenić nie znając pacjenta i nie widząc jego karty chorobowej.
napisał/a: Minion20 2016-10-27 13:38
Winiki RBC i Hb zawsze mialem na granicy górnej, hematokryt koło 46%, ale od roku za każdym razem mam bardzo podobne do tych co dodałem tutaj. Ogólnie to patrząc na normy na niektórych portalach to te co mam na tym wyniku byłyby zaliczone do jeszcze w "normie". Dodam że nie oddaje krwi honorowo, sportowcem jakimś wielkim nie jestem... jezdze na rowerze w celu schudnięcia ponieważ ważyłem 135kg mając 193cm wzrostu i w ciągu roku udało mi się zejść do wagi 121kg i mam zamiar dalej tak trzymać. Dodam że nadużywałem alkoholu no i mimo że schudłem 14kg to nadal zaliczam się do otyłych. Gdzieś przeczytałem, że otyłość i naduzywanie alkoholu może też podnosić te wskazniki. Tutaj chciałem dowiedzieć sie czy tymi obecnymi wynikami mam się bardzo martwić? Mój lekarz mi nie chciał nic mówić, dał skierowanie do hematologa i sprawa załatwione jego zdaniem, lecz dostane się do niego za pare miesięcy, prywatnie też się zapisałem ale i tak muszę czekać do końca listopada, więc jeszcze miesiąc. Chciałem po prostu znać Wasze zdanie? Opisałem Ci moją osobę i dałem jakieś info, więc może powiesz mi chociaż czy te wyniki są bardzo złe, czy po prostu mogę takie mieć bo każdy lab ma inne normy? Nie oczekuje oczywiście diagnozy, ale jakiejś informacji?