Promieniujący ból w pachwinie

napisał/a: Rakietka 2010-04-07 23:35
Witam,
od jakiegoś czasu odczuwam dziwny promieniujący ból w lewej pachwinie, a czasem przypomina bardziej skurcze bądź drętwienie.
Jestem tym trochę zaniepokojona. Czy może to być objaw jakieś choroby?
napisał/a: Rosa250 2010-04-09 10:10
A nie przedźwignęłaś się może kiedyś we wcześniejszych latach? Ja się właśnie w ten sposób "załatwiłam" od przenoszenia mebli. Do dzisiejszego dnia lewa pachwina daje o sobie znać.
napisał/a: Rakietka 2010-04-12 20:49
nie wiem, nie przypominam sobie takiej sytuacji..
napisał/a: Rosa250 2010-04-13 10:33
Ja przedźwignęłam się w dzieciństwie, miałam ok. 13 lat (albo i mnieji dopiero znać ból dał o sobie po 25 rż. Ja to sobie zbagatelizowałam, bo raz mnie boli, a raz nie. Pamiętam że w pierwszej ciąży byłam przez ten ból w szpitalu ginekologicznym aby sprawdzić czy wszystko jest ok. i było ok. Lekarz powiedział, że nie jest to ból związany z ciążą. Wiem tylko tyle (dowiedziałam się będąc w ciąży), że mam skrzywienie kręgosłupa (rwa kulszowa). Więc może to od kręgosłupa? Albo przypadkiem w ciąży nie jesteś ?
Bez badań i wizyt u lekarzy nic niestety nie wymyślisz. Może warto byłoby (i jest to najszybsza opcja) podejść do internisty? On najszybciej coś mądrego wymyśli.
napisał/a: Rakietka 2010-04-13 19:34
W ciąży być nie powinnam, a moja pani doktor rodzinna nie jest przychylna na wypisywanie skierowań na badania. Muszę się tym rzeczywiście zająć, bo niedługo planujemy dzidziusia i nie chciałabym mieć przez to jakiś problemów.

Zastanawiałam się czy może to być spowodowane częstym występowaniem hemoroidów. To uciążliwa dolegliwość męczy mnie od ok. 2 lat i ciągle wraca. Ale to "promieniowanie" występuje również wtedy gdy hemoroidów nie mam.
napisał/a: Blackursus 2010-04-13 21:46
Rakietka napisal(a):Witam,
od jakiegoś czasu odczuwam dziwny promieniujący ból w lewej pachwinie, a czasem przypomina bardziej skurcze bądź drętwienie.
Jestem tym trochę zaniepokojona. Czy może to być objaw jakieś choroby?


Ja tez mialam taki dziwny bol w tynej czesci stawu kolanowego, byly to skurcze, po czym przechodzily(promieniowaly) w bol calego miesnia pod kolanem. Nie bylo to bardzo bolesne ale uciazliwe. Pobiglam do lekarza,przestraszylam sie, ze to moga byc zylaki.Pani doktor swierdzila ze po prostu przeforsowalam miesien, zalecila kupno ibuprofenu i trzy dniowy odpoczynek. Tabletkami sie nie faszerowalam(zalecila 3 razy dziennie po posilku) ale zrobilam sobie trzy dniowy odpoczynek i wszystko minelo. Zastanow sie, czy jest mozliwe ze przeforsowalas te noge? (moze w nocy? :)). Hemorojdy to na pewno nie sa. Pozdrawiam.
napisał/a: Rakietka 2010-04-15 10:19
Nie wiem, jakiegoś szczególnego wysiłku, który mógłby obciażyć nogę nie przypominam sobie.. Ale mam pracę, w której stoję cały czas 8-11 godzin wiec może to z tego powodu
napisał/a: Blackursus 2010-04-15 21:49
No, ja tez stoje od 8 do 12 godz. dziennie. A nie mozesz sobie zrobic kilku dni wolnego, lub isc na chorobowe?
napisał/a: Rakietka 2010-04-15 23:36
Dzis byłam bardziej wyczulona na moje objawy i wieczorem po pracy usiadłam przed tv z zieloną herbatką i wtedy znow zaczęło mnie kłuć. Myślę, że to będzie związane z moją pracą, a niestety nie mogę sobie pozwolić na bezpłatne wolne, chorobowe też nie wchodzi w grę bo w umowie zlecenie się ono nie liczy..
napisał/a: Blackursus 2010-04-16 20:49
Jezeli jest to nadwyrezenie to na pewno pomoze Ci Ketonal,tabletki sa najskuteczniejsze, ale tylko na recepte. Bez recepty mozesz kupic Ketonal masc,bardzo skuteczna przy bolach stawow. Ale jezeli jest mozliwe ze jestes w ciazy to odradzam. No i duzo wypoczywaj z uniesionymi nogami.Na pewno Ci to nie zaszkodzi. Jezeli bol nie minie idz do lekarza. Pozdrawiam
napisał/a: diuk 2010-04-17 12:16
Witam,miałam podobne objawy , tępy ból w pachwinie, i częste odrętwienia, do tego po pewnym czasie pojawił się guzek, do lekarza zgłosiłam się dość pózno, pani ginekolog powiedziała że to było zapalenie, ale samo przeszło, ale radze złosić się z tym do lekarza, ja długo się męczyłam zanim mi przeszło..pozdr
napisał/a: hurt 2010-11-10 18:20
a ten ból sprawia czasem, że sie kulisz? MI dokucza taki ból. Nawet nie umiem go dobrze opisać, ale jest praktycznie identyczny jak ty opisałaś. martwi mnie to. Na poczatku myslalam, że to jakies skurcze jajników, ale boli znacznie niżej. Nawet nie moge napisać, że boli, bo to jest dziwne uczucie. Taki skurcz, ale nie boli strasznie tylko jest nieprzyjemny.