Promieniujący ból szczęki pod kość policzkową

napisał/a: Kasia891 2015-01-23 13:41
Proszę kogoś o pomoc. Obecnie jestem w Norwegii, więc wizyta u dentysty jest chwilowo niemożliwa. W grudniu byłam w Polsce u dentysty z ubytkiem w górnej piątce. Zrobiła i było ok. Z czasem zauważyłam, że ząb stał się wrażliwszy, jednak potem to minęło. Teraz co jakiś czas pobolewał mnie, reagował na zimno, ciepło, ale od wczoraj ból jest intensywny, stały, jednak ciężko mi zlokalizować skąd on konkretnie pochodzi. Nie boli mnie ząb, ale ból jakby pochodził z okolic nad nim i rozciąga się na połowę lewej szczęki przechodząc głównie pod kość policzkową. Nie zawsze ból jest tak samo nasilony, boli przy jedzeniu, przy płukaniu zębów, piciu i kiedy nic nie robię również boli. Na razie znieczulam się ibupromem i na chwilę wystarcza. Proszę o jakąś wskazówkę co to może być i czy jeśli wstrzymam się z wizytą u dentysty dłuższy czas to czy istnieje jakaś szansa że nie wyniknie z tego żadna tragedia? Zastanawiam się jeszcze czy może mieć to jakiś związek z zatokami? Często mi one doskwierają, ale tym razem nie czuję bólu jak zwykle w czołowej części głowy.

Pozdrawiam