Promienie wokół źródeł światła

napisał/a: 1qazxsw23edc 2013-09-06 21:10
Witam.
Problem mój polega na tym że kilka miesięcy temu zauwarzyłem dziwne zjawisko, mianowicie zaczełem widzieć takie jak by poswiaty/cienie wszystkiego co jasne przy małym oświetleniu.
Wszystko co jasne ma taki jakby cień nad sobą, na dole i po bokach. Powiedzmy że jest noc i jedziemy samochodem, jest jakiś znak i dookoła tego znaku widzę drugi kaławek znaku w formie cienia.
Jesli wstanę rano, tego czegoś chwilowo nie ma, lub jest mniejsze. Ale po jakimś czasie powoli wychodzi.
Strasznie mnie to irytuje, i niemiłosiernie mi przeszkadza.
Ostrość mam w porządku. Czasem mam takie naloty że kilka dni nieraz pieka mnie oczy, i troche łzawią. Wgl moje oczy są jakieś wrażliwe.
Jeśli patrze z daleka w nocy na latarnie to ten cień który widzę tak pulsuje, jeśli zamknę oczy na minutke i otworzę ''cienia'' nie ma ale powoli rośnie.
Widzę też takie promienie od świateł np. samochodu.
Czasem tez zauwarzam męty. Najbardziej przeszkadzają mi te ''cienie ''
Co z tym zrobić? Moze jakieś kropelki?
napisał/a: 1qazxsw23edc 2013-09-25 19:47
Czy jest tutaj ktoś, kto zna odpowiedz na moje pytania?

Zapomniałem dopisać że od mocnych swiateł widzę takie jakby promienie, pajęczyny i czasem dzwne koła.
Od kilku dni zaczołem brać Klarin actie z luteiną.
napisał/a: 1qazxsw23edc 2013-11-09 06:54
WItam
Byłem u okulistki. Badała mi dno oka, ciśnienie śródgałkowe, pole widzenia, ostrość wzroku. Badany byłem dwa razy, innego dnia i na innym sprzęcie. Wszystko wyszło pozytywnie, wszystko w normie.. Okulistka nie wie co to jest i jak temu zapobiec. Mówiła mi coś że może być to od jakiejś migreny czy coś takiego.
Zaleciła zgłosić się do neurologa.
Czy ktos na tym forum zna odpowiedz na moje pytanie?