Prolaktyna wyniki, leczenie

napisał/a: nowychopak 2014-02-24 22:58
Witam. Mam od 2 lat problemy z erekcją i zmęczeniem. Byłem na terapii, psychiatra mi przypisał leki z grupy SSRI/SNRI (Zotral) 50 mg który brałem przez 1,5 miesiąca. Potem miałem 2 miesiące przerwy, ponieważ nie miałem kasy żeby wykupić lek. od stycznia biorę Aserton 50 mg (zamiennik), ale również poszedłem do ginekologa/endykronologa ponieważ zacząłem martwić się hormonami. Oto moje wyniki:

Prolaktyna 7,76 ng/ml (2,1 - 17,70)
Prolaktyna po podaniu MCP 95,09
Estradiol 39,98 pg/ml (0 - 39,80)
TSH 3-cia generacja 1,442 (0,55 - 4,00)
FSH (ICD-9: L65) 4,42 mIU/ml (1,50 - 12,40)
Testosteron (IDC-9: O41) 454,80 ng/dl* (262 - 1593)
LH (ICD9: L67) mIU/ml (1,70 - 8,60)

Lekarz mi przypisał Bromergon pół tabletki przez 2 miesiące.

W związku z tym że te leki na psyche, niezbyt wiele zmieniają zastanawiałem się nad odstawieniem ich, oczywiście na razie jeszcze nie podejmuję pochopnych wniosków. Po prostu stwierdzam, że nie są pomocne, czuję się tak samo, jak zawsze, tylko jeszcze bardziej chce mi się spać. Całe życie radziłem sobie bez leków.

Ale nie o to chodzi. Jak wspomniałem zaburzenia erekcji trwają od dwóch lat, nie miałem żadnych styczności z inymi lekami i wnioskuję, że ta prolaktyna jest wyższa, nie tylko przez to, że biorę te leki Aserin.

Załóżmy przedstawię to w taki sposób, żeby było jaśniej:

wrzesień zotral
październik zotral
lisopad
grudzień
styczeń asertin
luty asertin, bromergon

W związku z tym chciałem spytać, czy dużo ryzykowałbym gdybym przestał brać te leki na depresje ? Nie chodzi mi tu o wahania nastroju, tylko o to czy ten bromorgen nie zaczął by działać w sposób odwrotny niż działa teraz ? Intuicyjnie wydaje mi się, że i bez tych leków miałem zawsze zwiększoną prolaktynę (no ale badań nie robiłem). Także czy bromorgen cały czas by zmniejszał prolaktynę ?
napisał/a: nowychopak 2014-03-07 22:58
nikt nic nie wie ?
napisał/a: Gaag 2014-03-08 11:30
Bromergon jest antyhormonem. Dopóki stosujesz ten lek to prolaktyna powinna obniżać się. Wszystko zależy od tego jaką dawkę bierzesz i przez jaki czas. jeden minus leku jest taki, że niektóre osoby źle znoszą jego stosowanie.