prolaktyna w normie , a wyciek z sutka

napisał/a: bonsai1 2011-07-08 14:50
Witam po dlugiej nieobecnosci, jak pamietacie poronilam 2 miesiace temu, nie wiem z jakiej przyczyny.Wlasnie jestem w 2 dniu cyklu i dzisiaj postanowilam zbadac prolaktyne,poniewaz rano mialam wyciek z sutka,ktory powtarza sie od kilku miesiecy, lekarz niestety nic na to nie odpowiada.

2dc prolaktyna 7,20 norma (5-35)

nie wiem kiedy uda mi sie dostac do lekarza wiec najpierw Was prosze o pomoc
Jak widac wynik w normie wiec co z tym wyciekiem z sutka? jakie badania jeszcze porobic ?
Z gory dziekuje za odp.
napisał/a: wikam2 2011-07-08 18:13
Może prolaktyne po obciążeniu?
napisał/a: bonsai1 2011-07-08 22:17
a czy prolaktyna po obciazeniu moze zmienic interpretacje zwyklej? czyli teraz norma a pozniej moze wyjsc cos innego? i czy tą po obciązeniu moge zrobic np. w poniedzialek? bez robienia powtornie tej zwyklej?
napisał/a: wikam2 2011-07-09 10:33
Tu masz wypowiedź naszej kolezanki :

*Jak spoczynkowa prolaktyna jest ok a po obciążeniu się zwiększa więcej niż 2-5 razy jest ok
*Jak spoczynkowa prolaktyna jest ok a po obciążeniu się zwiększa więcej niż 10 razy to jest hiperprolaktemia czynnościowa
i większość lekarzy nic z tym nie robi inni to leczą. Zależy na jakiego lekarza się trafi, jakie są objawy, czego chce pacjent.
*Jak spoczynkowa prolaktyna jest ok lub podwyższona a po obciążeniu się zwiększa mniej niż 2 razy to może sugerować mikrogruczolaka ale nie musi

Tak więc skoro wyciek jest to myślę warto zbadać prolaktynę po mtc.
I raczej bada się ją od razu ze spoczynkową bo ta ma charakter pulsacyjny.
napisał/a: bonsai1 2011-07-10 20:06
wikam napisal(a):Tu masz wypowiedź naszej kolezanki :

*Jak spoczynkowa prolaktyna jest ok a po obciążeniu się zwiększa więcej niż 2-5 razy jest ok
*Jak spoczynkowa prolaktyna jest ok a po obciążeniu się zwiększa więcej niż 10 razy to jest hiperprolaktemia czynnościowa
i większość lekarzy nic z tym nie robi inni to leczą. Zależy na jakiego lekarza się trafi, jakie są objawy, czego chce pacjent.
*Jak spoczynkowa prolaktyna jest ok lub podwyższona a po obciążeniu się zwiększa mniej niż 2 razy to może sugerować mikrogruczolaka ale nie musi

Tak więc skoro wyciek jest to myślę warto zbadać prolaktynę po mtc.
I raczej bada się ją od razu ze spoczynkową bo ta ma charakter pulsacyjny.


Dziekuje bardzo za odp. bede musiala zrobic ponownie badanie , bo przeciez wyciek z sutka nie jest od tak sobie..
napisał/a: wikam2 2011-07-10 22:26
No właśnie...i ja też ztego powodu zbadałam prl :)
napisał/a: bonsai1 2011-07-11 14:09
wikam napisal(a):No właśnie...i ja też ztego powodu zbadałam prl :)



dzieki za odp. :)

mam jeszcze jedno pytanie odnosnie ; castagnus i wiesiołka, cykle po poronieniu mam 30 dniowe ale jestem bardzo nerwowa, wyczytalam ,ze mozna zlagodzic napiecie biorac castagnus , sluz teraz tez mam jakis nijaki, czy mozna samemu zaczasc brac te specyfiki ? ;) jak tak to od ktorego do ktorego dnia cyklu ? jesli planujemy zajsc w ciaze?
napisał/a: wikam2 2011-07-11 15:17
Castangus raczej cały cykl. On też zbija prl. Jemy go do 3 miesięcy.
Wiesiołek od 1dc do owulacji.
napisał/a: bonsai1 2011-07-11 16:27
wikam napisal(a):Castangus raczej cały cykl. On też zbija prl. Jemy go do 3 miesięcy.
Wiesiołek od 1dc do owulacji.



Dzieki wielkie za cierpliwosc i odpowiedzi :),własnie dokonalam mojego pierwszego zakupu Castangusa i wiesiolka :)) I tu musze zadac pytanie; jesli zaczynamy brac Castangus,i w tym cyklu planujemy zajsc w ciaze, to nalezy go odstawic do owulacji tak asekuracyjnie? bo czytalam ze w ciazy nie nalezy go brac, oczywiscie jesli uda sie zajsc ;)
napisał/a: wikam2 2011-07-11 17:32
Kochanie ja nie wiem... Ale wiesz co...ciąża zaczyna być ciążą na kilka dni przed @ więc raczej castangus na nią nie wpłynie...
napisał/a: bonsai1 2011-07-12 09:11
wikam napisal(a):Kochanie ja nie wiem... Ale wiesz co...ciąża zaczyna być ciążą na kilka dni przed @ więc raczej castangus na nią nie wpłynie...


Dziekuje wikam :)
napisał/a: bonsai1 2011-08-04 10:51
Witam, jestem po pierwszym opakowaniu castangusa, i 2 dni przed okresem, juz mnie wszystko boli ;/ a mialam nadzieje ze jednak zaszlam.. :(

Teraz nie wiem co robic,kiedy jest najlepszy czas na badanie prolaktyny, koniec cyklu czy poczatek? oczywiscie tym razem po obciazeniu, bo ta zwykla jest u mnie w normie,a wyciek z sutka nadal mam, raz na pare dni, lekarz nie chce mi dac skierowania na prl i mowi zeby sie tym wyciekiem nie przejmowac ;/ ale jak sie nie przejmowac jak nie moge zajsc w ciaze? cykle mam 30 dniowe,regularne sa po tym poronieniu i nie tak dlugie jak wczesniej,skok tempki w polowie cyklu,sa starania a ciazy brak. Lekarz chce czekac rok jak nie zajde to sie za mnie wezmie,ale ja przed ostatnia ciaza staralam sie z 8 mies,teraz dodac kolejne to wyjda 2 lata staran z przewa na nie udana ciaze, ile mozna czekac? prosze o pomoc,co mam robic i kiedy badac.
Dziekuje i pozdrawiam