Prolaktyna

napisał/a: Siwy22 2015-02-04 17:22
Witam, mam pewien problem od jakiś 3-4 miesięcy zaczeło się to od pojawienia się trądziku na plecach i ciągłego zmęczenia i senności, takiej patologicznej senności, usypiałem na siedząco i w sumie dalej tak jest, mogłem sie smiać żartować ale jednocześnie czułem sie taki senny że jest to nie od opisania. Porobiłem Badania, Morfologia z rozmazem, TSH FT3 FT4, cukier, pakiet elektrolitów, witamina b12, żelazo+ferrytyna, wszystko w jak najlepszym porządku TSH 1,20 ft3 ft4 też w normie i to takiej środkowej, wszystkie badania w porządku a mnie ciągle męczy ciągła senność.. i ten trądzik.. często na lini żuchwy i policzkach i masa na plecach. Przez to ciągłe zmęczenie można by podejrzewać jakaś depresje czy nerwice lecz nie czuje się żebym to miał mimo ze te stany wyczerpania i senności obniżają moją aktywność czasami dochodzą jakieś stany depresyjne lecz przemijają, postanowiłem wykonać badania hormonalne (testosteron+prolaktyna) wynik testosteronu to 7,67 w normie 2,86-8,00 i wynik prolaktyny to 20,3 w normie 4,13-18,6 czy tak podniesiony wynik prolaktyny może objawiać się takimi objawami? nie wiem czy to duży wynik czy mały i czy ktoś mógłby mi wyjaśnić czy u faceta tak podniesiony wynik prolaktyny jest duży? słyszałem o niepokalanku i zastanawiam się czy sobie tego nie kupić ale nie wiem czy jest sens przy takim wyniku i czy to jest to, z góry dziekuje za pomoc i odpowiedzi. Pozdrawiam