Prolaktyna a brak miesiączki

napisał/a: PeScE 2007-10-02 22:38
Od 2 miesięcy nie mam miesiączki. Wcześniej przez 8 miesięcy zazywałam tabletki antykoncepcyjne Marvelon.
Wykonywałam test ciązowy wykazał brak ciązy dwukrotnie miałam wykonywane USG które jest prawidłowe. Dodatkowo robiłam badanie na poziom prolaktyny i wynik to 26.92 ng/ml. Czytałam że od >25 jest hiperprolaktynemia czy możliwe bym to miała. Okresy odkąd pamiętam miałam nieregularne a miesiączkuje od 13 roku życia obecnie mam 21 lat. Czuje się osłabiona, boli mnie głowa, pojawiły się wypryski na twarzy i wypadają mi włosy (szczególnie da się to zauważyć przy czesaniu ) i szybko się przetłuszczają.
Ostatnio przytyłam (tyle że tylko w brzuszku a należę do osób szczupłych) więc lekarz się dziwi czemu zaniknął okres skoro przytyłam. Proszę o poradę i interpretację wyniku poziomu prolaktyny. Pozdrawiam.
napisał/a: emotikona 2007-11-10 00:47
Mam podwyższony poziom prolaktyny. Pytałam endokrynologa - żeby mieć hiperprolaktyniemię trzeba mieć przekroczoną normę nie o jednostkę dwie ale kilka - kilkadziesięciu razu.

Poziom hormonu mimo przyjmowania bromokryptyny nie jest w normie, jest zawsze trochę podwyższony. Miesiaczkuję bardzo nieregularnie. Raz mam okres co dwa miesiące, raz co 28 dni. Zazwyczaj jest to od około 35-46 dni.

Cała reszta zgadza się z Twoimi objawami. W wadze się trzymam.

Czy robiłaś badania na inne hormony? Proponuję wybrać się do ginekologa lub endokrynologa
napisał/a: KATERINA 2007-11-10 02:05
Robiłyście zwykła prl{prolaktynę}czy z "obciążeniem"?

[ Dodano: 2007-11-10, 02:08 ]
http://www.ginekologia.med.pl/forum/vie ... php?t=5797
napisał/a: emotikona 2007-11-10 18:43
KATERINA napisal(a):Robiłyście zwykła prl{prolaktynę}czy z "obciążeniem"?

[ Dodano: 2007-11-10, 02:08 ]
http://www.ginekologia.med.pl/forum/vie ... php?t=5797


Teraz robie zwykle prolaktyny. A z obciążeniem też robiłam. Nie mam hiperprolaktynemii, nie mam żadnych mikrogruczolaków. Jestem pod dobrą opieką
napisał/a: KATERINA 2007-11-10 18:53
To dobrze pod spodem jest art o prolaktynie {link}można skorzystać jak jesteś pod opieka to good,pzdr