Progresywne soczewki okularowe

napisał/a: alak1 2006-11-10 13:20
Muszę nosić 2 pary okularów: te do dali i do czytania. Ten problem ma wiel osób (w pewnym wieku). Mam już tego dosyć. Rozwiazaniem są okulary z soczewkami progresywnymi. Czy na pewno? Proszę, napiszcie użytkownicy tego typu okularów, czy rzeczywiście rozwiązuje to problem ciągłego szukania "tej drugiej pary okularów". Czy wzrok to wytrzymuje? (czy nie bolą oczy?) Bardzo dziękuję za odpowiedzi
napisał/a: frania4 2006-11-10 17:53
Hej trochę ostatnio poszukałam i popytałam właśnie o progresywne. Sprawa wygląda tak, ze w pierwszych dniach moze Ci się wydawać że coś nie tak jest z Twoim wzrokiem:) Wrażenie jednak po kilku dniach podobno znika. Ważne jest oczywiście aby dobre szkła podobierać no i oczywiscie podstawa dobrze zrobione muszą byc:) Z tego co sie wysądowałam to na rynku teraz najlepszy jest essilor, ale na jego materiałach działa też JZO i też są ok. Choć ten essilor to pionier wśród progresywnych. Ile to się mozna dowiedzieć jak się poszpera w necie:)
napisał/a: alak1 2006-11-11 12:41
Teoretycznie też już wszysto przerobiłam, teraz chcę zapytać "praktyków". Wybrałam właśnie essilor, zastanawiam się jeszcze nad "zeissami" (mam pelne zaufanie do tej firmy), ale ich oferta progresywnych jest tak duża, że nie umiałabym sie zdecydować.
Nie znalazłam natomiast nigdzie informacji czy "progresy" nadają się do noszenia non-stop (mam jeszcze astygmatyzm, bez okularów boli mnie głowa). Nie mam ochoty na eksperymentowanie i kolejne bóle głowy po następnych soczewkach.
Bardzo dziękuję Ci "franiu" za odpowiedź, ale nadal czekac będę na informacje od "progresowców". Napiszcie, proszę!
napisał/a: Ewunka 2006-12-05 14:01
Ja ze swojej strony mogę tylko dodać, że moja Muther nosi progresywne szkła essilora (jak nie zapomina:) i bardzo sobie chwali. Rzeczywiście na początku było jej trochę dziwnie, ale to było dosłownie kilka dni i się przyzwyczaiła.
napisał/a: kuszyczka 2006-12-11 22:48
hej alak, nie masz co sie przejmowac, szkla progresywne to wynalazek calkowicie bezpieczny, gdyby nie byl taki i gdyby te okulary sie nie sprawdzaly to by ich nie produkowali. jesli chodzi o astygmatyzm i te bole glowy bez okularow, progresywne szkla w niczym nie szkodza, wrecz przeciwnie, jesli jeszcze sie nie zdecydowalas to polecam, zdecydowanie sie sprawdzaja...co do producentow, to Essilor i JZO przoduja, ja osobiscie korzystalem kiedys z innej marki, ale poniewaz nie byly najlepsze to przerzucilem sie na essilora.
napisał/a: alak1 2006-12-11 23:57
Dziękuję, dziękuje , dziekuję!
Bardzo się bałam, ale od tygodnia już noszę "essillory" i uczę się z nich korzystać. Nie nadają się co prawda do mojej pracy, średnio jest w nich przed komputerem, ale w plener-bosko! Widzę cenę na towarze, moge przeczytać sposób użycia kleju, i kto dzwoni na komórce bez nerwowego szukania "tych drugich"okulrów!
Jestem więc szczęśliwa! Pozdrawiam wszystkich "progresowców!
napisał/a: kuszyczka 2006-12-12 22:47
hehe, no to fajowo, no do komputera progrsesy...hmmm...srednio :). ale polecam do pacy przy komputerze, soczewki nieprogresywne, natomiast z powloka crizal alize - antyrefleksyjna, pry okazji takie okularki sa duzo latwiejsze w utrzymaniu w czystosci, nie trzeba ich przecierac co chwila, nie zostawia sie tak na nich sladow i w ogole. ale ciesze sie, ze progresy sie sprawdzaja, pozdrawiam rowniez :)
napisał/a: alak1 2006-12-13 19:40
Moje pogresy mają powłokę antyrefleksyjną! W ogóle "zafundowałam" sobie full-opcję!
Rzeczywiście , masz rację, powłoka jest super sprawą, tak jak piszesz: nic dodać, nic ująć!
Na wiosnę zrobię sobie jeszcze drugie progresy z kolorowymi szkiełkami przeciwsłonecznymi.
napisał/a: millo1 2006-12-22 14:57
hmm.. ja co prawda nie mam progresów, ale poszukuje informacji na temat własnie dobrych producentów szkieł, którzy dysponują dobrą ofertą i różnorodnościa szkieł, a przede wszystkim porządnych powłok, chroniacych wzrok przed promieniowaniem od monitora i przed zmęczeniem... myślałam, ze będę miała z tym problem, ale widzę, że tyle ludzi pozytywnie mówi i poleca szkła Esilora, ze chyba nie mam co się zastanawiać! :D dzięki :)

ps. a te progresy może i fundne mojemu ojcu, dostało sie w końcu tą premie świąteczną hehe
napisał/a: HARYS 2007-04-23 01:11
Wybierz przede wszystkim dobrego okulistę a potem optyka. Bo możesz się wykończyć nerwowo i stracisz kupę kasy. Zapłaciłem za same szkła ESSILOR 1700 zł i w tym samym dniu je reklamowałem. Oczekiwanie 2 tygodnie na następne (optyk stwierdził że tamte istotnie były źle zrobione) te są lepsze ale nie nadają się również do noszenia to poprostu masakra.
pozdrwiam

[ Dodano: 2007-04-23, 01:14 ]
alak, dowiedz się kto potrafi to dobrze zrobić
napisał/a: alak1 2007-04-23 11:40
Ja robiłam w moim mieście, jest to placówka sieci (podaję poniżej).
Ale i tak najważniejszą sprawą jest dobry, znający się na sprawie optyk.
Ja nawet poprosiłam , aby udostępnili mi kontakt z osobami, którym wcześniej wykonali progressy i po rozmowie z tymi osobami podjęłam decyzję. Grunt , to dobry wywiad!

Optometria-Karczewski SC
tel/fax. 0 56 654 56 81
87-100 Toruń, Lisia 3
pow.Toruń, woj. kujawsko-pomorskie

Pozdrawiam
alak
napisał/a: Jana22 2007-10-01 18:56
własnie, bardzo wiele osob, już bez względu na wiek uzywa szkieł progresywnych do pracy przy komputerze.Ja również mam essilora i jestem zadowolaona.Wiele razy zamawialam okularki w drogich "supermarketach optycznych" (nazwy pewnie wszystkim są znane;))...ceny owszem porównywalne, ale jakośc...nie ma co porównywać!