Problemy żołądkowe

napisał/a: Bartosz1 2007-01-22 16:42
Witam

Mam bardzo dokuczliwe problemy z żołądkiem. Bardzo często dochodzi u mnie to takiego kwaszenia wewnątrz i chęci zwrócenia tego co się zjadło - po wymiotach czuję ulgę na żołądku. Dzisiaj dla próby jadłem bardzo mało zjadłem skibke chleba i popijałem wodą mineralna niegazowaną. Koło godziny 15 zjadłem bardzo małą porcje zupy pomidorowej. Jak się okazała dzisiaj także mnie kwasi :( Zauważylem jednak że kiedy coś jem to nie kwasi aż tak bardzo przez jakieś 20-30 minut po jedzeniu - również popijanie wodą lub gorzką herbatą przynosi ulgę na parenaście minut.

Czy jesteście w stanie określić co mi dolega? Jak mogę się leczyć? Czy są jakieś leki bez recepty?

Jeśli podałem mało szczegółów proszę pisać co jeszcze podać.
napisał/a: klapouszek2 2007-01-22 22:02
moze cos zobojetniajacego nadmiar kwasu solnego w zoladku pomoze: np Manti, Rennie, Maalox, Alugastrin- w tabletkach do ssania lub zawiesina do wyboru, albo Ranigast tabletki do polykania zmniejszajace wydzielanie kwasu solnego.
napisał/a: Bartosz1 2007-01-23 13:41
Często korzystam z Rennie, ale to pomaga na 3-4 godziny potem problem powraca. Jest może coś co potrafiło by mi pomoc na dłuższą mete?
napisał/a: klapouszek2 2007-01-24 00:03
oczywiscie, ze jest Rennie tylko zobojetnia nadmiar kwasu solnego wiec jesli masz problem z nadmiernym jego wydzielaniem to lek pomaga na krotko. Powinny Ci natomiast pomoc leki hamujace wydzielanie soku zoladkowego np Ranigast max czy Famogast (2 tabletki na dobe powinny wystarczyc). Sa rowniez inne leki hamujace wydzielanie kwasu solnego w zoladku (majace inny mechanizm i dluzszy czas dzialania) np Polprazol=Gasec=Omar=Ortanol, Controloc ale sa one dostepne tylko na recepte wiec bedzie konieczna wizyta u lekarza

[ Dodano: 2007-01-24, 22:02 ]
klapouszek napisal(a):oczywiscie, ze jest Rennie tylko zobojetnia nadmiar kwasu solnego wiec jesli masz problem z nadmiernym jego wydzielaniem to lek pomaga na krotko. Powinny Ci natomiast pomoc leki hamujace wydzielanie soku zoladkowego np Ranigast max czy Famidyna (2 tabletki na dobe powinny wystarczyc). Sa rowniez inne leki hamujace wydzielanie kwasu solnego w zoladku (majace inny mechanizm i dluzszy czas dzialania) np Polprazol=Gasec=Omar=Ortanol, Controloc ale sa one dostepne tylko na recepte wiec bedzie konieczna wizyta u lekarza


cos tu pochrzanilam bo grunt to umiec edytowac i poprawiac odpowiedz w kazdym razie chcialam tylko sprostowac, ze zamiast Famogastu bez recepty moze byc Famidyna
aleksia1
napisał/a: aleksia1 2010-08-14 18:59
Mnie ranigast pomaga,ale u mnie te wszelkie problemy trawienne sa bardzo rzadkie.Dlatego tez zawsze jak tylko dopada mnie jakas mała zgaga to wiem ze w sumie ranigast max na pewno mi pomoże.
napisał/a: Brut 2010-09-05 19:36
Ja niestety mam dosyć często problemy z żołądkiem. Ale ranigast na szczęście mi pomaga.
napisał/a: PaniDoctorW 2010-09-05 21:52
Bo ja wiem..przy nadkwasowości nie występują zazwyczaj wymioty. Tzn jest zgaga bo podczas wymiotów oddaję się także kwasy żołądkowe. I one ptem pieką w przełyku. Czy twoje wymioty są gorzkie\kwaśne ciemne czy poprostu jak wymioty?
napisał/a: delinka79 2010-09-06 03:54
w chorobie refluksowej mogą występować wymioty okresowo , trzeba pobrac jakiś inhibitor pompy protonowej najlepiej chyba że to 1 taki epizod u ciebie to spróbować Ranigast i zobaczyć czy będzie poprawa
napisał/a: dagmarakmiec 2011-06-08 09:37
Witam. Ja już piłam melisę i rumianek ale i tak mi nie pomagają. Jak były problemy trawienne tak są nadal. Nawet czytałam na ten temat na stronie Poradźcie coś. Ja już mam dość tej dolegliwości. Wstydzę się nawet jeść w pracy bo zaraz robię się jak piłka i boję się, że mi pęknie spódnica a mam obowiązek stosownie się ubierać gdyż pracuje w banku.
napisał/a: Mari_anna 2012-10-19 14:54
Na dłuższą metę naturalne sposoby na problemy z żołądkiem mogą przestać przynosić oczekiwane rezultaty, albo będzie trzeba długo na nie czekać. Jeżeli zależy nam na jak najszybszej uldze to warto wypróbować któryś z leków na nadkwasność żołądka, niestrawność czy zgagę. Wybór ich na rynku jest ogromny, ale godnym polecenia są tabletki Ranigast MAX: , które zmniejszają wydzielanie kwasu solnego w żołądku. Charakteryzuje je szybkie i długie działanie - aż do 12 godzin. I cena jest niska i przystępna.
napisał/a: annetta28 2014-09-15 23:07
Na problemy gastryczne polecam wizytę w dobrej klinice, w Szpitalu św. Elżbiety, gdzie przyjmuje gatroenterolog Włodzimierz Zych. Badania wykonuje się na miejscu i szybko można poznać odpowiedź, czy jest to coś poważnego, czy też są takie przejściowe dolegliwości.
napisał/a: szyszeczkas 2017-09-21 12:12
Moim zdaniem Smecta działa najlepiej na takie problemy, ale to chyba oczywiste. Nie brałam chyba nigdy innych leków, bo zwyczajnie ten jest skuteczny i pomaga. Nigdy nie miałam przy nim problemów. Plusów wiele, ale przede wszystkim - on leczy, a nie tylko zatrzymuje biegunkę. Bo tutaj właśnie chodzi o to, żeby wyeliminować tego wirusa...