Problemy ze wzrokiem - czy ktoś miał podobnie?

napisał/a: bakelolo 2015-06-18 16:58
Witajcie,
Mam problemy ze wzrokiem - nie potrafię ustabilizować obrazu i drży on mniej więcej w rytmie bicia serca. Trudno jest mi też stabilizować obraz przy szybkim poruszeniu głową. Moje trudności potęgują w sytuacji, gdy jestem na otwartej przestrzeni oraz gdzie jest dużo przedmiotów/kolorów/poruszających się ludzi itp.
Od prawie roku ciągle pieką mnie oczy - szczególnie podczas przebudzania się. Często bolą mnie też oczodoły i czasem bóle głowy bólu głowy. Często też po zamknięciu oczu wystepują takie migające światła - jakby dochodzące z zewnątrz. Cały czas też w mniejszym bądź większym stopniu mam "zaśnieżony" obraz.
Miałam robione badania pod kątem jaskry, które nie wykazały żadnych nieprawidłowości, wziernikowanie dna oka też przebiegło pomyslnie no i badanie ciśnienia. Mam tylko od bardzo dawna wykryta wade wzroku (+3) ale nic poza tym.
Miał ktoś może podobne dolegliwości?
napisał/a: Pingwinka 2015-06-21 14:33
Nie zdarzyło mi się, ale ogólnie dziwne to brzmi - te migające światła to jak przy kurzej ślepocie tak mi się coś kojarzy. A próbowałaś robić wszystkie możliwe badania wzroku, czy tylko te pod kątem jaskry?
Bez lekceważenia tego problemu - wybierz się do jakiejś dobrej kliniki na kompleksowe badania wzroku - podpowiem tu Blikpol z Sopotu, mają świetny sprzęt do badań.
Bo przy tym co piszesz to nawet nie wyobrażam sobie prowadzenia auta czy w ogóle.

P.S A może to jakies problemy odstresowe - odnerwowe?
napisał/a: mniszka888 2015-06-26 17:34
Dokładnie tak - najpierw zrób badania. Wybierz się do jakiegoś specjalistycznego gabinetu.
Słyszałam o tej klinice Blikpol - to ta klinika okulistyczna w Krzywym Domku w Sopocie?
Rzeczywiście podobno mają tam dobry sprzęt i świetny specjalistów, więc powinni być w stanie ci coś więcej powiedzieć i pomóc.
Umów się do nich albo do innego gabinetu na wizytę, a nie szukasz porady na forum. Zaraz wyjdzie, że masz raka pewnie...
napisał/a: bakelolo 2015-06-27 10:28
Nie szukam porady, zapytałam tylko czy ktoś miał podobne doświadczenia - od tego to forum jest.
I z pewnością nie mam nowotworu ;).

Robiłam tylko te podstawowe badania jak jaska, cisnienie w gałkach ocznych, badanie dna oka. U mnie generalnie pojawił się szereg innych objawów nie związanych ze wzrokiem takrze przyczyna może leżeć zupełnie gdzieś indziej a problemy ze wzrokiem mogą być następstwem zupełnie innej dolegliwości. Ale zapytałam bo może ktoś ma badź ma podobnie.

Do Spotu raczej się nie wybiorę bo mieszkam na drugim końcu Polski ale do okulisty i tak wybieram się ponownie.
napisał/a: theblackcat 2015-06-28 11:37
Pingul napisal(a):Nie zdarzyło mi się, ale ogólnie dziwne to brzmi - te migające światła to jak przy kurzej ślepocie tak mi się coś kojarzy. A próbowałaś robić wszystkie możliwe badania wzroku, czy tylko te pod kątem jaskry?
Bez lekceważenia tego problemu - wybierz się do jakiejś dobrej kliniki na kompleksowe badania wzroku - podpowiem tu Blikpol z Sopotu, mają świetny sprzęt do badań.
Bo przy tym co piszesz to nawet nie wyobrażam sobie prowadzenia auta czy w ogóle.

P.S A może to jakies problemy odstresowe - odnerwowe?

Lepiej nie pisać jak nie jest sie czegoś pewnym ponieważ wprowadza to w błąd. Kurza ślepota to zaburzone widzenie nocą najczesciej spowodowane niedoborem witaminy a