Problemy ze skórą u 7.5 miesiecznego dziecka

napisał/a: olek7881 2015-11-21 01:21
witam.Post piszę w imieniu mojej siostry która ma ogromny problem.



Moj synek ma obecnie 7.5 miesiaca.Mieszkamy w Anglii.Gdy mial okolo 3 miesiace lekarz stwierdzil egzeme.Dostalismy serie kremow nawilzajacych(oilatum,aveeno,double base,ultra base,dwrmol)Nic nie dzialalo.Maly sie drapal a lekarz przepisywal kolejne kremy.Dostalismy masci sterydowe,ktore dzialaly na chwile.Syn dostal infekcji skornej.Po wymazie okazalo sie,ze ma gronkowca skornego.Przeszedl kuracje antybiotykami.Skora zaczela sie goic ale po odstapieniu antybiotyku znowu zaczerwieniona i sucha.Kolejne kremy ktore nie pomagaja.W koncu lekarz zasugerowal zmiane mleka na hipoalergiczne pozbawione bialka krowiego.Podaje synowi od 2 dni ale nadal sie drapie strzasznie a skora na nozkach jest zaczerwieniona i sie nie goi.Mysle,ze syn moze miec tez alergie na gluten.Podalam mu makaron i po tym zaczal sie strasznie drapac.Obecnie dostaje mleko bez bialka krowiego ,ktore mamy stosowac przez tydzien ale po dwoch dniach nie widze poprawy jako takiej.Maly sie nadal drapie (pomimo,ze podaje mu dwa raze dziennie leki antyhistaminowe (Piriton)Czy mozliwe,ze syn moze ma alergie na gluten?Czy poprostu po odstawieniu mleka z bialkiem krowim organizm wariuje i potrzeba czasu az alergen zostanie usuniety calkowicie z organizmu? Już nie wiem co mam robić. :(


PS Dodam,że e w rodzinie nikt nie mial alergii pokarmowym a ojciec mojego dziecka ma katar sienny.
napisał/a: kaktus007 2015-11-30 00:15
czy dziecko ma alergię na gluten to na własną rękę i tanim kosztem sprawdzić możesz wprowadzając mu dietę bezglutenową. i to też nie zadziała Ci ot tak, jak za pstryknięciem palcami. trzeba trochę czasu - co najmniej tydzień i więcej, zanim to się cofnie wszystko. to tak piszę z doświadczeń własnych - starszy syn - juz nastolatek - jest atopowcem. więc wiem ile czasu trwało zanim dieta zaczęła przynosić efekty jakieś.
natomiast jeśli chodzi o złagodzenie tych zmian skórnych, to ja kąpałam go w krochmalu. pukałam się palcem w czoło, jak lekarz mi to doradził, ale efekty były niesamowite. serio. nic małego nie swędziało, więc się nie darł ciągle no i goiło się jak na psie - że tak brzydko porównam ;)
spróbuj. to nie droga metoda, więc nic nie tracisz :)
napisał/a: mojonka 2016-05-26 22:35
Ja bym jeszcze poszukała przyczyny w alergii kontaktowej - wszystkie kosmetyki zamieniłabym na emolienty (Eloderm świetnie się sprawdza, a przy okazji zmniejszy świąd skóry i poprawi jej stan), zmieniłabym proszek do prania, wyrzuciłabym wszelkie dodatkowe detergenty, zwiększyła ilość płukania i wszystko bym prasowała. Może pomoże :)
napisał/a: agrestowa 2016-05-28 13:21
A na czym właściwie polega działanie tych emolientów, jeśli można spytać?
napisał/a: mojonka 2016-05-31 22:39
Emolienty to składniki, które nawilżają i natłuszczają i tworzą barierę ochronną na skórze. Zapobiega ona odparowaniu wody i zatrzymuje ją w naskórku na dłużej. Stanowią tez barierę dla alergenów. U nas w domu używa się emolientów Eloderm, które uważam za bardzo skuteczne. Można je stosować do pielęgnacji dzieci od 1 dnia życia