Problemy ze skórą twarzy

napisał/a: sheva17 2014-07-29 19:51
Witam,
Mam nadzieję, że znajdzie się ktoś, kto pomoże mi w rozwiązaniu mojego problemu, który związany jest ze skórą twarzy. Mam 23 lata, jestem chłopakiem. Mam najprawdopodobniej skórę naczyńkówą, do tego bardzo wrażliwą, suchą oraz ze skłonnościami do trądziku. Podczas codziennego mycia moja skóra twarzy chwile po tym jest zaczerwieniona i uwidaczniają się na niej jeszcze bardziej syfy. Tak do godziny czasu, czasem dłużej po czym skóra wraca do stanu z przed umycia. Przez wiele lat nie zwracałem na to uwagi, ale od pewnego czasu zacząłem się tym interesować. Czemu tak się dzieje? Jaka może być tego przyczyna? Niestety jest to dopiero jeden z wielu problemów dotyczących mojej skóry.. Kolejny to ciągła reakcja, która objawia się czerwienieniem. Nawet zwykłe schylenie głowy, np. by zawiązać buta objawia się tym, że moją twarz robi się czerwona. Do tego dochodzi np. zjedzenie gorącej bądź pikantnej potrawy, przebywanie w gorących pomieszczeniach, np. na basenie które objawia się pieczeniem i rumieńcem na twarzy. Takich czynników jest o wiele więcej jak np. wystąpienia publiczne, czasami w trakcie rozmowy ze znajomymi np. jak spotkam kogoś na ulicy i zamienię z kim kilka słów bądź przyjście np. na wizytę do dentysty gdzie za chwile moja twarz jest czerwona... To chyba nie jest normalne, prawda? Najgorzej jest jak np. wrócę z zimnego do ciepłego pomieszczenia, gdzie po chwili moja twarz jest zaczerwieniona i rumieniec utrzymuje się kilka godzin. W tym czasie odczuwam mocne pieczenie twarzy. Tak samo działa na mnie alkohol. Wystarczy 2-3 piwka bym zaraz zrobił się czerwony. O wódce nie wspomnę, bo to już w ogóle koszmar dlatego unikam picia mocnych alkoholi a nawet w ostatnim czasie ograniczyłem alkohol do zera. Nawet jak się uśmiecham to moja skóra jest zaczerwieniona (policzki, okolice nosa i pod ustami - gdzie wyraźnie widać czerwony odcień, który się rozciąga).Ogólnie mówiąc moja skóra jest masakryczna. Do tego wszystkiego męczy mnie jeszcze trądzik. Co chwila wyskakują mi jakieś krostki. Najczęściej na czole i wielkie gule na policzkach (najczęściej na lewym). Po których zostają długo blizny.. I tak mam oszpeconą twarz przez krosty i te zaczerwienienia, których mam multum. W świetle dziennym moja twarz wygląda naprawdę masakrycznie.. Golenie się także jest problematyczne, bo zawsze mam spore podrażnienia. Wystarczy nawet, że będę przebywał 10-15 minut na słońcu by zaobserwować że moją skórę twarzy złapało słońce. Ostatnio (w maju) przebywałem na słońcu około 5h niestety musiałem skończyło się oparzeniem skóry twarzy.. Twarz wyglądała jakbym wyszedł z piekarnika dosłownie.. Naprawdę to jest dla mnie strasznie uciążliwe. Czy da się coś z tym zrobić? Zastanawia mnie fakt skąd wzięła się moja niby cera naczyńkowa skoro nikt u mnie w rodzinie nie ma? Ani mama, ani tata,bracia i siostra też nie nawet wujkowie i dziadkowie nie mają... Ja jako jedyny w rodzinie mam takie problemy ze skóra twarzy... Zacząłem dogłębnie analizować moją skórę twarzy i zauważyłem, że zaraz pod skóra widoczna jest krew, np. gdy zmarszczę czoło to te zmarszczone miejsca robią się czerwone, podczas uśmiechu podobnie czy jak zacznę robić głupie miny hehe.. Mam nadzieję, że opisałem wszystkie problemy, które dotykają moją skórę twarzy. Jak sobie coś jeszcze przypomnę to dopiszę. Czy istnieją jakieś zabiegi, które wzmocniły i pogrubiłby mi skórę twarzy? Przywróciły jej koloryt i by moja skóra tak nie reagowała? Do tego chciałbym się przy okazji zapytać jak mogę pozbyć się wyskakujących ciągłych krostek?

p.s. Nie wiem czy to ma jakieś znaczenie, ale dodam, że mam wrodzoną wadę serca - dokładniej koarktacja aorty - związane jest z tym nadciśnienie.

p.s.2 Zapomniałem dodać, że obecnie do mycia twarzy stosuję emulsję Cetaphil, gdyż wcześniej używałem mydeł, które strasznie mi wysuszały twarz.

O to kilka zdjęć mojej "pięknej" skóry twarzy

1. http://s1.fotowrzut.pl/0MNI25NFX5/1.jpg
2. http://s1.fotowrzut.pl/TT2AHTPJV2/1.jpg
3. http://fotowrzut.pl/tmp/upload/VWF4VU7DX2/1.jpg
napisał/a: piotrosiama 2014-07-29 22:08
Wada serca to tu nie ma właściwie nic do rzeczy. Seria produktów Cetaphil jest świetna. Ja bym Ci radziła odwiedzić dermatologa żeby generalnie wydał opinię co do problemów ze skórą plus ten ew. trądzik.
napisał/a: salsa89 2014-09-30 20:14
Idź najlepiej jutro do lekarza niech przepisze Ci Mirvaso. Lek na pewno dla Ciebie. Działa bardzo szybko i przywraca skórze na buzi jej normalny wygląd. Jak spróbujesz napisz tu jak poszło.