Problemy z zatokami a ciąża

napisał/a: paradajka1 2009-05-01 22:04
Witam,
jestem w 37 tygodniu ciąży. Od 3 tygodni mam nawracający stan zapalny zatok i ucha. To juz po raz 4 lub 5 przez całą ciąże. Oczywiście problemy z zatokami mam odkąd pamiętam ale w ciązy bardziej mnie to niepokoi.
3 tygodnie temu wyszłam ze szpitala, niestety przewiało mnie tam i zaczął się bół ucha, czoła, zatkany nos, ropny katar. Wizyta u laryngologa - dostałam augumentin (brałam przez 7 dni 2x dziennie). Po tej dawce czułam się dobrze przez kilka dni teraz ponownie bół ucha, zatkany nos. Laryngolog nie chciała mi juz dać antybiotyku ani żadnych tabletek, zresztą sama już nie chcę. Kazała przepłukiwac nos disnemarem i przedmuchiwać trąbki. Trochę pomogło ale teraz znowu czuję że ucho się zatyka i boli a przez nos nie mogę oddychać. Mój ginekolog kazał robić inhalacje z amolu - pomagają ale tylko na noc. Rano wstaje i znowu wszystko pozatykane. Zastanawiam się nad wzięciem cirrusu - gin powiedział że ewentualnie moge stosować ale ja się obawiam. Wszędzie piszą żeby nie stosować go w ciąży. Proszę o pomoc bo już nie wiem co mam robić. Chciałabym się wyleczyć do porodu a niewiele czasu już zostało.
Przepraszam że się tak rozpisałam.
djfafa
napisał/a: djfafa 2009-05-02 12:13
Mi na zawalone zatoki pomagały parówki z Amolem. Myśle, że możesz spróbować, tylko nie wiem czy ciąża nie jest przeciwskazaniem.