Problemy z zasypianiem

napisał/a: salette 2014-10-15 19:10
Od dłuższgo czasu mam problemy z zasypianiem żadne środki nasenne nie działają więc prosze ich nie zalecać. Już się chyba do nich przyzwyczaiłam... To chyba stres to powodouje
djfafa
napisał/a: djfafa 2014-10-16 07:37
No ale czego oczekujesz od nas? Skoro to stres to wyeliminuj stres.
napisał/a: rejczell 2014-10-18 17:53
A może to nie tyle problem ze stresem. TO może być cała masa innych powodów np niewygodne łóżko czy poduszka, może nie do końca zdrowy tryb odżywiania się?
napisał/a: salette 2014-10-18 18:24
łóżko myślę że jest dobre. Nigdy na nie narzekałem, trochę zresztą kosztowało więc jest dobrej jakości. No w sumie poduszka jest zwykła.
Odżywianie mówisz... hmmm. Myślę że tu też jest trochę do poprawy. Tylko wiesz czas... ale mam zamiar wykorzystać urlop do końca to będzie odrobina odpoczynku
napisał/a: Konstans 2014-10-20 11:26
Na problemy ze snem wpływ ma wiele czynników. Wymienione zostały powyżej.
Ale też trzeba sobie uświadomić, że nie od razu coś może nam ten sen zaburzyć. Sytuacje stresowe (permanentny stres), emocjonalne huśtawki, nierównowaga hormonalna, złe jedzenie, brak ruchu, niedostateczna ilość snu, niedotlenienie, brak witamin. To tylko nieliczne czynnik, które mogą się skumulowac i w pewnym dogodnym dla nich momencie - zaatakować Twój sen, a ściśle Twój układ współczulny (nazwijmy to ;).

Zatem, sam musisz przemyśleć, co tak naprawdę jest źródłem Twojej bezsenności.
Ja delikatnie zasugerowałam złozonośc problemu.
I nie waż się brac leków nasennych. Nic gorszego nie mógłbys zrobic dla swojego systemu nerwowego.
Pozdrawiam :)
napisał/a: salette 2014-10-22 11:10
przeanalizowałem sytuacje w te kilka dni i póki co zainwestowałem w tą poduszkę o której ktoś wyżej pisał. Też postanowiłem że warto bardziej przejąć się odżywianiem. Ale to już mnie żona przypilnuje:) stres chwilowo też minał bo wziąłem urlop do końca tygodnia:) więc mogę przeglądać
Wczoraj już jakoś spokojniej było. Aczkolwiek do tej poduszki to się muszę przyzwyczaić.
Nie chce tu nikomu robić reklamy ale w sklepie mediqual są całkiem tanie poduszki ergonomiczne.
napisał/a: Paulllaaa 2014-11-19 13:21
Ja też odradzam leki na sen, to już naprawdę ostateczność. Jak już tabletki to ja czasem biorę tylko ziołowe, bez recepty.To nie zaszkodzi, a wyciszy nerwy i uspokoi. Teraz czasem używam Nervocalm Noc. Ten ma te silną dawkę składników, wpływających na zasypianie. 1 tabletka powinna pomóc. Na pewno nie zaszkodzi.