Problemy z wysypianiem się

napisał/a: xavee 2014-02-04 10:38
Witam

Od około 2 miesięcy mam problem z wysypianiem się. Do listopada chodziłem o 23 - 1 nad ranem spać, a wstawałem o 8.00 i byłem naprawdę rześki. Teraz chodzę o tej samej porze spać, próbuje wstawać ok. 8.00, ale czuje się bardzo niewyspany. Najczęściej idę jeszcze spać na 2-3h, ale i tak po południu muszę się zdrzemnąć, bo nie daję rady. Ostatnio spałem 5h to czułem takie mega zmęczenie, że myślałem że zemdleję :( Nie wiem co się dzieje z moim organizmem. Próbuje zachować zasady zdrowego snu i budzić się podczas fazy REM, ale to i tak nic nie daje :( W styczniu miałem robione morfologie i TSH i było OK. Czy myślicie, że może to być spowodowane jakąś ukrytą chorobą?

Pozdrawiam
napisał/a: Los Angeles Galaxy 2014-02-20 14:00
Może masz niezdrową dietę bogatą w gluten, konserwanty , barwniki , laktozę itp :D
Na start zakupiłbym : dobre witaminy / typu olimp multiple/ , żeń szeń ... powinny dodać wigoru :)
napisał/a: Marank 2014-03-04 23:51
Wiesz co, może to być przez złą dietę, ale niekoniecznie, bo ja mam podobnie jak ty, z tym, że moje problemy z bezsennością trwają od dobrych ponad 10 lat (A w lipcu skończę 22 ^^) i u mnie nie chodzi o dietę. Tak właściwie nikt nie wie o co chodzi, bo byłem, już u tylu psychologów i psychiatrów i nic to nie dało. Raz miałem takie leki (5-6 lat temu), które na prawdę bardzo mi pomagały, świetnie się wysypiałem, nie miałem żadnych problemów w nocy, nie przebudzałem się ani nic, ale przestały tak nagle działać po niecałych 3 tygodniach :/ No i od tamtej pory śpię po 4-5 godzin dziennie, kładę się spać o północy zazwyczaj, a zasypiam dopiero po 4 :D Wiecznie chodzę mega na maksa zmęczony i niewyspany, nigdy nie mam na nic siły i energii i przez to czuję się jak jakiś stary dziadek :D A z moich ostatnich analiz wnioskuję, że takie zaburzenia faktycznie mogą być przez beznadziejną higienę życia (Zła dieta, brak sportu, jakiegokolwiek większego ruchu, nieregularne kładzenie się spać, a później odsypianie w dzień i wiele wiele innych czynników). Ja teraz popróbuję to zmienić. Odżywiam się dobrze (nie mam wyjścia, bo choruję na refluks :P), ale nie biorę dodatkowo żadnych witamin i nie uprawiam sportu, do tego praktycznie cały dzień siedzę w domu przed kompem -_-' Wydaje mi się, że jak już się człowiek weźmie za siebie, zacznie się trochę ruszać, biegać i ćwiczyć to jakoś ta homeostaza organizmu się wyrówna :) Mam taką nadzieję... Aha, i byłbym zapomniał. Jeżeli chodzi o to, czy mogą to być objawy jakieś choroby to - tak mogą xP. Ale jakiej? Nie mam bladego pojęcia, bo mnóstwo chorób ma takie objawy ;)
napisał/a: salette 2014-10-22 18:21
wiesz mam podobne problemy ostatnimi miesiącami i teraz też zacząłem z tym walczyć.
Zadbałem np o kulturę snu by się relaksować bardziej i zainwestowałem w poduszkę ergonomiczną w mediequal mozesz też takowa zakupić.
napisał/a: krystianinol76 2015-01-14 22:57
A może tak jak już wspomniano chodzi o komfort snu... Dobry materac plus poduszka to podstawa. Ja w zeszłym roku po wizycie u fizjoterapeuty pozwoliłem sobie zakupić bardzo wygodny materac do spania w sklepie o nazwie ŚPIOCH w Warszawie i do tego materaca fachowa pani ekspedientka pomogła mi dobrać odpowiednią poduszkę ortopedyczną, zawsze jak idę do pracy okno w sypialni jest uchylone by zawsze wpadało tam świeże powietrze- wiem że każdy ma inne podłoża problemu ze snem, ale warto szukać rozwiązania bo mogą się okazać prostsze niż myśleliśmy.
napisał/a: kapamata 2015-03-23 07:59
Ja u siebie zauważyłem duza zmiane odkad chodze spac przed 24, 23 nawet czasami, jestem bardzo wyspany i wstaje bez problemu nawet o 6 żeby cos już robic
napisał/a: kamil_id 2015-04-14 20:11
Najpierw spróbuj metod typu light: magnez, węgle na noc, wcześniejsze wyłączenie światła, melatonina.
napisał/a: Linkaster 2015-04-29 19:00
Może jesteś spięty? Zmieniłeś pracę lub może coś zmieniło się w Twoim życiu? Ja miałam podobnie w momencie gdy z mojego działu odeszło kilka osób i poważnie zaczęłam się stresować. To był ciężki okres i moj organizm zaczął reagować spięciem mięśni. W końcu ciągłe napiecie mięsni wokół kręgosłupa spowodowało drętwienie rąk i szyi i ogólne zmęczenie organizmu do tego stopnia,że nawet po przespaniu nocy solidnym snem, budziłam się wymęczona jak po porządnym treningu. Wyczytałam gdzieś w sieci, że pomagają na to wałki http://www.blackroll.com.pl/ i zamówiłam ten do kręgosłupa i tak się nim turlam codziennie;) Jest lepiej o wiele - plecy od razu stają się rozluźnione a przez to jakos moje mysli nie skupiają się na tym stresie wiec i latwiej jest mi spac w nocy. Nie wiem jaka jets geneza Twojego braku snu ale jesli stres to polecam wałki.
napisał/a: Stefan46 2015-05-12 10:10
Jak ktoś wyżej poradził ja bym popróbował z suplementami + magnez. Wg mnie po jakimś czasie powinieneś zauważyć poprawę.
napisał/a: gogler7 2015-08-17 10:31
spróbuj zmienić pozycję spania na plecy i spij przy otwartym oknie. Zmęczenie po przebudzeniu może być wynikiem niedotlenienia.