Problemy z wypróżnianiem przy diecie refluksyjnej

napisał/a: TomekCas 2014-12-12 17:54
Otóż od roku mam problemy z przepukliną przełyku i ostatnio nasiliła mi się ta choroba. Problem pojawił się gdy prawie półtora tygodnia temu trafiłem do szpitala z mocnym bólem za mostkiem.. W szpitalu podłączyli mnie do kroplówki itp.. Od tego momentu nie opróżniam się już tak jak wcześniej. Zawsze oddawałem stolec rano po śniadaniu. Teraz co 2-3 dni. Ostatnio oddawałem 3 dni temu i troszkę mam wzdęty brzuch (ale nie aż tak bardzo).

Od 2 tyg stosuję dietę refluksową aby pozbyć się nie przyjemności ze strony przepukliny. Ból prawie ustąpił. Jem z głową i o wiele mniej niż kiedyś. Schudłem 5kg w ciągu dwóch tygodni.

Niestety brak codziennego oddawania stolca powoduje u mnie duży dyskomfort. Dlaczego tak się dzieje? Piję codziennie rano owsiankę z płatkami i później 2x szklankę mleka niskoprocentowego. Staram się jeść jeszcze inne produkty zalecane w diecie refluksowej. Piję jogurty itp.

Wczoraj byłem u swojej lekarki i wypisała mi Debretin.. ale chyba on tak odrazu nie pomoże? Wczoraj rano próbowałem się opróżnić ale zamiast stolca to wydaliłem bardzo dużą ilość gazów. Oczywiście zapomniałem dopisać, że nie mam potrzeby oddawania stolca..Poprostu np teraz od 3 dni nie czuję w ogóle potrzeby oddawania stolca. Bardzo to dziwne.

Zawsze opróżniałem się codziennie rano.. teraz co 3-4 dni. Czy to normalne przy tej diecie? Proszę o szybką pomoc.
napisał/a: Konstans 2014-12-13 11:54
Zalecenia lekarzy sprzed wieku dotyczące diety refluksowej wołają o pomstę do nieba !!!!!!!!!!!
Chłopaku, odstaw wszelki nabiał, który jest prozapalny, stymulujący refluks.
Nie blokuj się lekami.
Debretin ? skąd ja to znam :/
Pomoże tylko w wyobraźni, nie leczy, nie wspomaga,rzekomo ma działac na persystaltykę. Marzenie.
Pozdrawiam.
napisał/a: TomekCas 2014-12-13 19:01
Dlaczego nabiał mam odstawić on?
napisał/a: Konstans 2014-12-13 19:27
TomekCas napisal(a):Dlaczego nabiał mam odstawić on?


za całym szacunkiem - nie czytasz ze zrozumieniem ? :)
bo jest silnie prozapalny czyli powoduje stan zapalny w obrębie żołądka, jelit. Zawsze wzmaga refluks i jest bardzo szkodliwy, śluzotwórczy i do niczego.

I jeszcze jedno - po wprowadzeniu odpowiedniej diety - objawy chorobowe ustępują a chyba nie chcesz brac leków non stop? Zważywszy, że one nie leczą.
No,ale wybór należy do Ciebie .
napisał/a: TomekCas 2014-12-14 10:17
Skoro mam odstawić cały nabiał.. to co jeść aby lepiej się oprożniać i nie mieć problemów z zaparciami? Bo nie ukrywam, że na zaparcia pomaga mi mleko 1,5% (np owsianka) i jogurty bez tłuszczu.

To co jeszcze innego polecasz do jedzenia?

Jakie pieczywo jeść?
napisał/a: Zdrowe jelitko 2014-12-15 23:03
TomekCas napisal(a):Skoro mam odstawić cały nabiał.. to co jeść aby lepiej się oprożniać i nie mieć problemów z zaparciami? Bo nie ukrywam, że na zaparcia pomaga mi mleko 1,5% (np owsianka) i jogurty bez tłuszczu.
To co jeszcze innego polecasz do jedzenia?
Jakie pieczywo jeść?


Nie obraź się, ale mleko jest potrzebne cielakom, by im wyrosły kopyta i rogi.
Mleko jest produktem szkodliwym dla większości ludzi dorosłych, przetwory są tolerowane, ale też szkodliwe.
Zakwaszają organizm, kazeina powoduje alergię itp, itp
Najprostrzy sposób na zaparcia to błonnik i woda. Błonnik zawarty w mące żytniej razowej 2000, czyści jelito jak szczoteczka
z elektrycznym napędem, a woda przyspiesza wydalanie. Warunek to odpowiednia ilośc błonnika i minimum 3 litry wody.
Proste i naturalne a przede wszystkim zdrowe.
Pozdrawiam
Zdrowe Jelitko
napisał/a: TomekCas 2014-12-18 08:40
Nigdy w to nie uwierzę, żeby poranna Owsianka (czyli mleko plus platki) szkodziły człowiekowi. Znam wiele osób, które codziennie rano piją owsiankę na mleku i spokojnie sobie żyją mając już 80-90 lat na karku.
napisał/a: Rozbrykany Tygrysek 2015-01-21 22:12
jeśli nie szkodzi, to skąd ten refluks? :)
Gluten i nabiał to największy żywieniowy syf.
Mona w to wierzyć albo i nie i za to chodzić po lekarzach, każdy ma wybór :)
A tłuszcz jest niezbędny do funkcjonowania ludzkiego organizmu - to właśnie węglowodany w postaci zbóż szkodzą.
A płatki z lekiem to chyba najgorsze możliwe śniadanie świata...
napisał/a: Konstans 2015-01-22 07:05
Rozbrykany napisal(a):
A płatki z lekiem to chyba najgorsze możliwe śniadanie świata...


Nie znam nic gorszego i bardziej szkodzącego. Alko juz lepsze ;) Zart oczywiscie, chociaz .... ;)))))))))))))