Problemy z węchem i smakiem

napisał/a: olka8724 2017-03-28 18:16
Witam serdecznie.
Moje problemy z zatokami trwaja niestety juz bardzo dlugo. Jestem 3 lata po przebytej operacji FESS. Niestety podczas ten operacji, nie zrobili mi przegrody, ktora tez niestety mam do zrobienia.
Te 3 lata byly w miare spokojne, ale czuje, ze znow sie cos pogarsza. STaram sie o siebie dbac, nosze czapke, plukam nos, jak tylko lapie mnie lekkie przeziebienie, stosuje czasem inhalacje.
Ale ostatnio niewiadomo skad, bo ani nie jestem chora, ani nic, po prostu z dnia na dzien znow mi sie pogorszylo. Przedewszystkim dobija mnie ten brak węchu i smaku. Odtyka mi w zasadzie na pare chwil, tylko i wylacznie wtedy, kiedy poloze sie na lewym boku. Przy normalym funckjonowaniu , jak dzis, czuje, ze mam sucho w nosie, przytkana prawa dziurka, tylko i wylacznie, splywania wydzieliny po gardle, plus napady kichania i cieknacego nosa czase, ktoree zalezy nie wiem od czego, czy od wilgotnego powietrza w ktorym jestem( obecnie mieszkam w Irlandii, czy mozliwe ze to ten wilgotny klimat, ktory powoduje niesttey ze wszedzie pelno glonow, plesni, nie wiem, juz tak zaczynam to tlumaczyc)
Biore Sinupret od wczoraj. Dzis doslownie na chwil kilka mi odetkalo, i poczulam smak ale jak mowie, to sa tylko momenty, chociaz i tak sukces, bo wczoraj totalnie nic, zatkana dziurka.
Czy mam rozumiec, ze doopoki nie zrobie przegorody bedze tak non stop??? Od czego zalezy, ze jak leze na lewym boku, to czuje, jak sie cos przelewa w nosie i w miare odtyka, a czemu jak stoje, normlanie, jakby zaraz ta dziurka zostaje zapchana,
Prosze, niech ktos mi to wytlumaczy, jak to dziala...bo powoli znow sie zaczynam obawiac o swoje zatoki:(
napisał/a: radek07 2017-03-29 11:16
W którą stronę jest skrzywiona przegroda?
napisał/a: olka8724 2017-03-29 11:33
Patrzac do lusterka to w prawa, moja prawa dziurka jest bardzo waska i to z ta dziurka mam najwieksze problemy.
napisał/a: radek07 2017-03-29 12:15
Robiłaś tomografię zatok i jamy nosowej w ostatnim czasie?
napisał/a: olka8724 2017-03-29 12:36
Niesttey od operacji nie, ale chyba nie mam wyjscia. BYlam tylko u laryngologa ostatnio, ktory powidzial, mi ze musze miec zrobiona korekte przegrody.
napisał/a: radek07 2017-03-29 13:24
Miewasz opuchlizny twarzy?

Czujesz pieczenie, kłucie lub inne objawy w jamie nosowej?

Chorowałaś lub chorujesz na celiakię?

Masz cukrzycę?

Nadużywasz alkoholu?
napisał/a: olka8724 2017-03-29 13:38
Nic z tych chorob ani objawow mnie nie odtyczy ani nigdy takich nie zarejestrowalam u siebie.
MOje objawy opisalam w poscie.
Jedyne co mnie dziwi, to wlasnie to zatykanie i odtykanie. Tak jakby raz ta blona sluzowa byla opuchnieta a zaraz potem jak sie poloze i mi to jakos odtyka i wraca smak i wech na jakis czas....
napisał/a: radek07 2017-03-29 13:43
POSTARAJ SIĘ WYKONAĆ TOMOGRAFIĘ.