Problemy z wątrobą po antybiotyku

napisał/a: pawel1121 2013-06-25 18:15
Witam, 2 tygodnie temu zakończyłem antybiotykoterapię "wyrzynające się ósemki", dostałem na to 'Gentamycin 600' dawniej chyba 'Dalacin', wszystko fajnie pięknie się zakończyło bo wyleczyłem te zęby, ale teraz mam problem z... chyba wątrobą bo zakuwa mnie pod prawym żebrem, rano mam dziwne nudności, coś jakby ssanie, ale nie przyjemne. Stolec nie jest wodnisty, wyczuwam również ten ból przy skręcie ciałem, podczas brania antybiotyku brałem lek osłonowy Asecurin 1x1 tabletkę. Dzisiaj byłem u lekarza rodzinnego i stwierdził że to 'nerwoból międzyżebrowy', chociaż ja czuje dolegliwości tak jak by ze środka bo nerwobóle nie dają raczej nudności. Czy to może być jakiś poważniejszy problem? Może mieliście ale znacie podobny przypadek? Byłbym wdzięczny za opisanie go w odpowiedzi.

Pozdrawiam
napisał/a: pawel1121 2013-06-25 18:56
pomyliły mi się antybiotyki ten który brałem to Clindamycin 600
napisał/a: Ell 2013-06-25 19:50
ja przy antybiotyku mialam spore nudnosci, bol podbrzusza. Za pozno niestety odstawilam i mam zapalenie jelit. Moze odstaw antybiotyk i zobacz czy bole sie powtarzaja?

Clindamycin 600:

Możliwe jest wystąpienie następujących działań niepożądanych: nudności, wymioty, biegunka, bóle brzucha, zapalenie błony śluzowej przełyku, owrzodzenie przełyku, zapalenie okrężnicy, rzekomobłoniaste zapalenie jelit (objawiające się m. in. biegunką), zwiększenie aktywności enzymów wątrobowych, zapalenie wątroby.