Problemy z tarczycą a suplementacja

napisał/a: witia7 2007-07-17 10:46
Od jakiegos czasu mam problemy z tarczycą i do tej pory nie wiem czy to jest nadczynność czy niedoczynność. Kilka lat temu poczułem lekkie zgrubienie na szyi ale wyczówalne tylko podczas przełykania, tak jak bym połknął tabletke bez popijania. Po badaniach USG i hormonów lekarz specjalista przepisał mi tylko witaminy Vigor i Magnezin i na tym się kończy moje leczenie, ponieważ zażywam to od kilku lat i to mi wystarcza. Ostatnio postanowłem zażywać taki suplement jak efedryna która jest jednym ze składników produktu Thermal Pro. Muszę przyznać że mam sporą nadwagę a ten suplement ma mi pomóc pozbyć się zbędnych kilogramów. Czy są jakieś przeciwwskazania do przyjmowania tego specyfiku, jeśli tak co mogą spowodować jeżeli chodzi o tarczycę?
napisał/a: viki333 2007-07-17 10:50
Proponuję zrobić badanie TSH, FT3, FT4 na początek. Można pomyśleć też o usg tarczycy i zbadaniu przeciwciał tarczycowych Anty TPO i Anty TG. Fakt, ze istnieje ten guzek świadczy o tym, ze jest problem z tarczycą. najprawdopodobniej będzie to niedoczynność, która charakteryzuje się często otyłością. Włączone leczenie pomoze z pewnością po jakimś czasie unormować przemianę materii.
napisał/a: aniaj1 2007-07-17 17:18
Witam jestem kobieta, mam 35l i od dluższego czasu mam duze prolemy zwiazane z wypadaniem włosów, próbowalam różynych medykamentów lecz działały
napisal(a):
one bardzo słabo i tylko wtedy gdy je stosowałam. Wobec tego postanowilam zrobic sobie baganie Testosreronu ( 0.394) ,TSH 3- generacja (0.582) oraz podstawowe badania Morfologia, OB,Zelazo, Wapń które są w normie.
Wobec tego mam pytanie czy wyższy poziom TSH może mieć związek z moją dolegliwością i czy wskazana jest porada specjalistyczna.
napisał/a: viki333 2007-07-17 19:40
TSH masz prawidłowe, jednak na podstawie tylko tego jednego wyniku nie można ocenić stanu tarczycy. Powinnaś zrobić jeszcze FT3, FT4.
Mi także strasznie wypadały włosy- zrobiłam sobie ferrytynę (zapasy żelaza) i okazało się, ze wynik jest na skarju dolnej granicy normy. Teraz łykam żelazo i jest troszkę lepiej choć na wyniki na pewno trzeba zaczekać ok. 2-3 m-ce.
Pozdrawiam
napisał/a: klapouszek2 2007-07-17 23:18
witia7 napisal(a):Czy są jakieś przeciwwskazania do przyjmowania tego specyfiku, jeśli tak co mogą spowodować jeżeli chodzi o tarczycę?


Całe mnóstwo. A w ogóle jak chcesz się przejechać na temten świat to idealny środek szczególnie przy panujących ostatnio upałach . Co do przeciwwskazań to najważniejsze: choroby serca, nadciśnienie, choroby tarczycy, jaskra, wrzody żoładka i dwunastnicy. Efedryna, kofeina podnoszą ciśnienie, przyspieszają akcję serca. Jeżeli masz problemy z tarczycą (w końcu nie wiadomo co więc należy się dalej przebadać i zdiagnozować-jeśli guzek to usg powinno wykazać-pewnie masz gdzieś te badania jeszcze a jeśli nawet tak to kontrola teraz wskazana), sercem, ciśnieniem lub żołądkiem to może to się źle skończyć. Naprawdę nic innego nie pomaga? Zajęłabym się rzeczywiście najpierw tarczycą to problem nadwagi może się rozwiąże.