Problemy z rękami w zimie

napisał/a: zapytajnik93 2012-01-18 20:36
Witam,
od kilku lat męczy mnie pewien problem. Nieraz, nawet kiedy nie jest jakoś strasznie zimno sinieją mi i pękają ręce. Przy mrozach robią się one czerwone, nieraz białe z czerwonymi plamami. Słowo "robią" nie we wszystkich przypadkach pasuje, bo najczęściej robi mi się to z lewą ręką. Podaję link do zdjęcia ręki.

http://img823.imageshack.us/img823/876/rekar.png (forum blokuje dodanie odnośnika, przepraszam)

Byłem z tym u dermatologia, no ale cośtam naprzepisywał i w dalszym ciągu mam to co miałem.
Rękawiczki noszę, staram się na noc smarować nawilżającymi kremami, jednak mało co to daje. Może ręce nie pękają, ale czerwone/sine są dalej...
Może ktoś ma jakiś pomysł?
napisał/a: Aksjomatka 2012-01-31 12:18
Witaj,

Mam problemy ze skórą od urodzenia i też jestem człowiekiem "białych, bawełnianych rękawiczek". :)
Próbowałam wielu rzeczy na pękanie najlepiej sprawdzają się maści robione przez aptekarza albo najzwyklejsza maść Zaji- z oliwek, ewentualnie już droższe kremy Neutrogeny (ważne, by były bez wody w składzie).
Sinienie rąk następuje na skutek kurczenia się naczyń, jest to w sumie normalne, gdy jest zimno. U jednych widać to bardziej u innych mniej. Jednak takie badania jak morfologia z żelazem, OB i glukozą mogłyby tą sprawę trochę rozjaśnić. Możliwe, że to po prostu Twoja uroda (cienka skóra, wrażliwa na zmiany), a może być to objaw Raynauda.
Jeśli temu zaczerwienieniu towarzyszy pieczenie polecam wizytę u internisty.

Pozdrawiam,
E.