problemy z przelykaniem(miopatia)

napisał/a: agnieszka 44 2015-03-19 11:00
od roku mam problem z przelykaniem i dlawieniem lekarz skierowal mnie na rezonans mr odcinka szyjnego kregoslupa i glowy.moze ktos mi wyjasni opis badan poniewaz wizyte u lekarza mam dopiero za dwa miesiace.opis badania w odcinku szyjnym kregoslupa stwierdza sie czesciowe wyrownanie fizjologicznej lordozy.niewielkie zaostrzenia przednich i tylnych krawedzi,glownie c4-c5.tarcze miedzykregowe prawidlowej wysokosci,wykazujanieznacznie obnizony sygnal na poziomie c4-c5, c5-c6 jak w przypadku zaburzen uwodnienia.na poziomach c4-c5 i w mniejszym stopniu c5-c6 niewielkie,obwodoweuwypuklenia pierscieni wloknistych tarcz miedzykregowych powoduja wraz z zaburzona krzywizna kregoslupa nieznaczne zwezenie przestrzeni plynowej przedrdzeniowej bez cech ucisku rdzenia kregowego.kanaly korzeniowe bez cech stenozy,z dyskretna asymetria nieco wezsze po stronie lewej.mr glowy:w badaniu mr glowy stwierdza sie pojedyncze drobnopunktowe(1-1,5 mm)ogniska hyperintensywne w sekwencji flair w istocie bialej platow czolowych podkorowo jak w przypadku pojedynczych,drobnych zmian naczyniopochodnych.uklad komorowo nadnamiotowy przemieszczony,asymetryczny-szersza komora boczna prawa,komora3,wodociag mozgu,komora 4 prawidlowa.nieco szerszy zbiornik wielki mozgu w obrebie tylnej jamy.po podaniu srodka kontrastowego nie stwierdza sie obszarow patologicznego wzmocnienia sygnalow.przyscienne zgrubienie blony sluzowej zatok obocznych nosa jak w przypadku zmian zapalnych.glownie w obrebie sitowia i zatoki czolowej.dziekuje za objasnienie