Problemy z pamięcią i koncentracją.

napisał/a: memo1 2014-10-05 13:50
Witam. Nie wiem czy piszę w odpowiednim dziale, jeżeli tak, to z góry przepraszam.
Jestem przed czterdziestką, nie mam żadnych nałogów, na nic nie choruję,, można powiedzieć normalny przeciętny Kowalski :)
Tak jak zapisałem w temacie, mam problemy z pamięcią i koncentracją. Może opiszę swój problem.
1. Gdy zaczynam z kimś rozmowę i podczas tej rozmowy, na samym jej początku, padają jakieś ważne stwierdzenia, to ja niestety nie jestem na koniec ich przytoczyć. Gdyby rozmówca spytał mnie jakie były główne aspekty rozmowy, to ja niestety spaliłbym się chyba ze wstydu, ponieważ najzwyczajniej w świecie nie pamiętam o czym dokladnie była rozmowa, nawet jak staram się skupić. wychodzi mi jakiś bełkot, bez składu i ładu.
2. Za każdym razem gdy czytam jakiś artykuł nie jestem w stanie opowiedzieć o czym on był. Tylko jakieś piąte przez dziesiąte. Nigdy nie jestem pewien czy dobrze zapamiętałem.
3. Ostatnio rozmawiałem z kolegą przez telefon i po chwili żona spytała się mnie kto dzwonił i o czym rozmawialiśmy, to owszem odpowiedziałem kto dzwonił, ale juz miałem problemy aby odpowiedzieć o czym dokładnie była rozmowa i od czego się zaczęła.
4. Gdy ktoś do mnie mówi coś średnio skomplikowanego, np: "porwaną jest żona nieżyjącego policjanta" (taki tekst usłyszałem ostatnio w TV) , to często gęsto muszę "rozkładać" na części pierwsze to co mi powiedział i staram się to zrozumieć.
5. Często zapominam różnych słów, przez co mam problemy z wypowiedzią. Do tego dochodzi sytuacja, że mam problemy z płynną retoryka ponieważ, nie jestem w stanie na szybkiego przypomnieć sobie różnych faktów.

Ufff, to juz chyba wszystko, tak po krótce.

Może ktoś z szanownych forumowiczów jest mi w stanie pomóc, lub wskazać gdzie mogę udać się po pomoc. Te moje problemy, które opisałem wyżej, bardzo utrudniają mi codzienne funkcjonowanie, a o pracy już nie wspomnę.