PROBLEMY Z PAMIĘCIĄ

napisał/a: terka33 2009-08-05 19:34
Dobrze że jest takie forum to wzajemnie się wspieramy i doradzamy bo każdy mial różne doświadczenia.
napisał/a: celine10 2009-08-08 10:07
zgadzam się,, zawsze można uzyskać jakieś ciekawe informacje i podzielić się swoimi spostrzeżeniami, tym bardziej że kłopoty z pamięcią to bardzo delikatna sprawa.
napisał/a: MariannaWawa 2009-08-09 14:42
Nie delikatna a raczej poważna, już tu gdzieś zamieszczałem fragment z www.memo.pl

„Wczesne rozpoznanie zaburzeń pamięci i zaburzeń poznawczych jest niezmiernie istotne, gdyż pociąga za sobą następstwa terapeutyczne. Ich przyczyną mogą być bowiem nie tylko łagodne zaburzenia poznawcze uwarunkowane wiekiem, ale także depresja, czy też choroby mózgu prowadzące do otępienia m.in. zaburzenia krążenia mózgowego, choroba Alzheimera, otępienie czołowo-skroniowe, otępienie z ciałami Lewy'ego. Dokładne rozpoznanie i zróżnicowanie występujących zaburzeń pamięci i zaburzeń poznawczych może wykonać jedynie wyspecjalizowany neuropsycholog przy współpracy z neurologiem.”

A to zjawisko pogarszania się pamięci jest już zauważalne u coraz młodszych- tak wynika z moich nauczycielskich obserwacji
napisał/a: celine10 2009-08-09 14:54
dokładnie tak jak piszesz,,,,,, z tym że ludziom, szczególnie osobom starszym trudno jest to uświadomić,,, dlatego bardzo dobrze że znane osoby biorą udział w kampaniach spolecznych ktore pomagają zrozumieć istniejący problem, tak jak w kampani "rozwiązanie na zapominanie Pani Beata Tyszkiewicz się udziela"
napisał/a: werkaaa 2009-08-10 13:35
Fajnie, że znaleźli taką ambasadorkę:) Pani Beata jest genialna:)

Wklejam artykuł, na któy się natknęłąm:)
http://www.female.pl/artykul/6180/Rozwi%C4%85zanie-na-zapominanie.html
Może się Wam przyda:)
napisał/a: terka33 2009-08-11 08:25
Wenuś masz rację też tak myślę:)
napisał/a: celine10 2009-08-11 11:39
oj tak bardzo delikatny temat i ciekawy,,, tak poprostu dla siebie i bliskich,,,
ciekawy artykuł,,,a ja z kolei znalazłam coś takiego :

http://interia360.pl/technika-i-nauka/artykul/quot-powiem-ci-cos-waznego-ale-prosze-pamietaj-o-tym-jutro-quot,23134
napisał/a: MariannaWawa 2009-08-11 17:04
no pamięć jest zdecydowanie bardziej skomplikowanym zagadnieniem niż może się wydawać. dodatkowym plusem jest obecność w kampanii profesora Stępnia który cieszy się sporym autorytetem
napisał/a: werkaaa 2009-08-11 19:44
Racja- dobrze, że takie autorytety wspierają kampanie społeczne, gdyż przecież chodzi o to, by edukować społeczeństwo:)
napisał/a: celine10 2009-08-12 12:35
a tak, osoba medialna będąca twarzą kampanii + autorytet medyczny w swojej dziedzinie to " zestaw " który pozwoli dotrzec do ludzi i pewne zeczy , o których mało wiemy uświadomić.
napisał/a: MariannaWawa 2009-08-12 19:52
To jest skierowane do ludzi młodszych aby pomagali osobą w podeszłym wieku i uświadamiali je.
napisał/a: terka33 2009-08-12 20:42
Zgadza się że to jest skierowane do osob opiekujących się osobami starszymi znam ten problem bo opiekuję się i to ja muszę sie orientować we wszystkim.
Pozdrawiam)