PROBLEMY Z PAMIĘCIĄ

napisał/a: werkaaa 2009-07-25 21:40
Kurcze- wcale nie rozumieją, ze to wszystko z troski przecież:(
napisał/a: MariannaWawa 2009-07-26 00:46
A jest to bardzo groźne. Przykład z życia: moja ciocia się przewróciła i stękała że boli ją coś tam. Jak przyjechało pogotowie to ona siedziała na fotelu i mówiła, że nic nie jest i nic się nie stało. Dopiero jak lekarz dotknął ją w odpowiednim miejscu to zastękała. (sorry że trochę oschłym językiem)



dodatkowo wrzucam artykuł o pamięci http://www.ithink.pl/artykuly/styl-zycia/zdrowie-i-uroda/powiem-ci-cos-waznego-ale-prosze-pamietaj-o-tym-jutro/
napisał/a: Raiss 2009-07-28 15:11
Przydałoby się zmienić trochę mentalność osób starszych. Bardzo często uważają, że już nic im nie pomoże, więc nawet nie warto próbować. A pamięć często można poprawić, i to znacznie.
napisał/a: MariannaWawa 2009-07-28 15:47
Na przykład moja Ciocia miała wszystko podstawiane pod nos i się tak rozleniwiła że nawet jej się TV nie chciało włączać. Jak się dużo siedzi w domu i nic nie robi(raczej mniejszość ludzi) to potem tak się dzieje że i mózg siada a najgorzej to pamięć. Często mnie myliła z ojcem moim- zmieniała imiona. I też nie chciała iść do lekarza co było wielkim błędem. Więc jak się zaczyna problem to trzeba iść bo potem może być już tylko gorzej.
napisał/a: werkaaa 2009-07-29 09:22
Dokładnie- osoby, które mimo wieku są aktywne, dłużej utrzymują swoją pamięć w dobrej kondycji, a co za tym idzie mają ochotę na coraz to nowsze wyzwania:)
napisał/a: MariannaWawa 2009-07-29 11:34
Mój dziadek wstaje po 5 i do 18 ma jakieś zajęcie, ciągle coś robi. Sam sobie organizuje i jest sprawny w 1000000000% a to pomag mu utrzymać kondycję umysłowo fizyczną . Inna sprawa że jego dieta jest bogata w warzywa i owoce a nie w chemikalia:)
napisał/a: celine10 2009-07-30 00:05
no tak ja swoją mame też na jakiś lek chcę namówić,, ale trudno, najlepiej gdyby cos sprawdzonego było ,,, jak myślicie co warto ,,, a może do lekarza ??
napisał/a: MariannaWawa 2009-07-30 00:42
Memotropil ma dobrą opinię. I tak wszystko zależy od lekarza co on przepisze i czy będą potrzebne leki..


''Dokładne rozpoznanie i zróżnicowanie występujących zaburzeń pamięci i zaburzeń poznawczych może wykonać jedynie wyspecjalizowany neuropsycholog przy współpracy z neurologiem.” Itd. [www.memo.pl/jak_dbac/wykryc ]
napisał/a: Raiss 2009-07-30 22:25
Aktywność umysłowa i fizyczna bardzo pomaga. Tak samo jak zainteresowanie nowinkami, czytanie. Dobra dieta i odpowiednia ilość snu też przyczynia się do poprawienia pamięci. Ale wiadomo, najważniejsze to nie pozwalać umysłowi się rozleniwić :P
napisał/a: celine10 2009-07-30 23:36
o to dobrze że są tego rodzaju leki, a i tak zgadzam się że nic bez konsultacji z lekarzem, napewno jak będzie się na wizytę wybierała poproszę żeby zapytała więcej o ten memotropil, poczytam też na stronce,
napisał/a: werkaaa 2009-08-01 11:07
A ten memotropil jest na receptę?
napisał/a: celine10 2009-08-01 13:47
raczej tak, ale tak czy inaczej jakby nie było należy się skonsultować,,, raczej na własną rękę bym nie próbowała,,, jak każdy lek zresztą.